8. kolo

Lovinobaňa - Divín 4:0 (1:0)

Góly: 32. Martin Majkút, 48. Abelovský, 57. Wittlinger, 87. Rafaj
ŽK: 81. Ľ. Oláh
DOMÁCI: Ľalík - Jaško, Rafaj, Oláh (62. Grexa), Kuvik (76. Šuľan), J. Becáni (73. Hronec), Abelovský, Marek Majkút, Marcel Majkút, Martin Majkút, Šróba (46. Wittlinger)
HOSTIA: Šoltés - V. Havrla, Bucha, Jakubove, Kmeť (76. M. Havrla), F. Oláh (23. D. Havrla, 61. Dovala), Peťko, Štengl (49. Okša), Ľ. Oláh, Činčura, Čaba (72. Marko)
V derby zápase boli domáci od začiatku do konca lepším mužstvom. Vytvárali si jednu šancu za druhou, z čoho sa zrodil konečný výsledok 4:0.

P. Dravce - Podrečany 3:2 (0:1)

Góly: 47. Hukkeľ, 63. a 90. A. Baláž st. (1 z 11m) - 15. Varga (vl. gól), 59. Banga (vl. gól)
ŽK: 88. Hukkeľ
DOMÁCI: Milei - Košťál, T. Iboš, Fertö, Gracza, Varga, L. Iboš (46. Banga), Hukkeľ, Kubinec (46. Randís), Molnár (46. A. Baláž), Berky (58. A. Baláž st.)
HOSTIA: Hronec - Tušim, Veselka, Melicherčík, Obročník, Vrbiniak (75. Smekal), Andel, Filčík, Haferník, Kišvince, Borovička
Domácim sa prvý polčas nevydaril a už v 15. minúte si strelili vlastenca. Do polčasu sa výsledok nezmenil. Po zmene strán domáci vyrovnali parádnym gólom Hukkeľa z 30 metrov a mali územnú prevahu v zápase. Hostia sa opäť ujali vedenia na 2:1 po druhom vlastnom góle domácich. Tí pokračovali v zahadzovaní viacerých sľubných príležitostí na vyrovnanie. To prišlo z kopačky striedajúceho A. Baláža, ktorý v 63. minúte vyrovnal na 2:2 a v samotnom závere zápasu rozhodol zo značky bieleho bodu o tom, že tri body zostali na domácej pôde.

Biskupice - Ružiná 0:1 (0:0)

Góly: 80. Nosáľ
ŽK: 47. J. Bogdáň – 52. Líška, 57. Becáni, 63. Marko, 90. Miartuš
DOMÁCI: György - Illéš, Nagy, Farkaš, Fülöp, Mátyás, Janák, J. Bogdáň, Mušuka (53. Oláh), Farkas, Patai (83. Máté)
HOSTIA: Kanát - Marko, Sochor, Balogh (72. Jamnický), Miartuš, Bodor, Moravčík, Penksa, Liška, Nosáľ (90. Michálik), Becáni (78. Balaško)
Domáci hrali s Ružinou vyrovnanú partiu. Nakoniec však šťastnejší hostia strelili jediný gól stretnutia a z Biskupíc si odniesli tri body.

Vidiná - Cinobaňa 0:1 (0:0)

Góly: 56. P. Čierny
ŽK: 65. Kučera
DOMÁCI: Václavík - Miadok, Špak, Vysočan, Varchol (66. Melich), Juríček, Kučera, Melicher, Šupina (24. Biblyák, 74. Hrnčiar), Hronec, Molokáč
HOSTIA: Hrubý - Csaba, Haráni, Suja, M. Berky, Čonka, R. Berky, Melicher, P. Čierny, E. Berky, J. Čierny
Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Behavejší a technickejší hostia si vypracovali viaceré sľubné príležitosti na skórovanie, z ktorých však využili len jednu. Zaslúžene vyhrali najtesnejším rozdielom 0:1. Vidiná môže ďakovať brankárovi Václavíkovi, že stretnutie neskončilo vyšším rozdielom skóre.

Hr. Zalužany - Halič 1:1 (0:1)

Góly: 60. T. Kubaliak - 3. Šípoš
DOMÁCI: Ľupták - Škorňa, Láska, Adam, Burín, T. Kubaliak, F. Kubaliak, Markotán, Paraj, Konček, Golian (14. Hriň, 46. Sobek)
HOSTIA: O. Papanitz - Koška (73. Oravec), Borovec, Póni, Malatinec (60. Paľaga), Hámorník, Cina (83. Romančík), Tryzna, M. Papanitz, Šípoš, Koristek (49. Kička)
Hostia otvorili skóre zápasu hneď v úvode stretnutia po chybe domácej obrany. Do polčasu sa stav nezmenil, domáci postupne prevzali iniciatívu do svojich rúk. Celý druhý polčas mali domáci prevahu, ale nedostávali sa do zakončenia. Vyrovnanie prišlo v 60. minúte po strele Kubaliaka. Stav sa už do konca duelu nezmenil.

Uhorské - Santrio Láza 2:3 (1:1)

Góly: 43. a 74. Masár (1 z 11m) - 28. Šumec, 55. Stieranka, 58. Mišík
ŽK: 30. Kamas – 24. Sarvaš, 90. Šumec
DOMÁCI: Trčan - Mizera (86. Rončák), Kuvik, Lempochner, Kamas (68. Hyravý), M. Poliak, Hozdek, Straško (68. Siheľský), Masár, M. Poliak (59. Baláž), Čepko
HOSTIA: Sychra - J. Lapin, Kováčik, Sarvaš, Dobročka (72. Nagy), Stieranka (85. Mitter), Nosáľ, Šumec, J. Lapin, Mišík, György (72. Majoroš)
Domáci v oklieštenej zostave boli od začiatku slabším mužstvom a len vďaka brankárovi Trčanovi prehrali iba rozdielom jedného gólu 2:3.

Kokava nad Rimavicou - Mýtna 3:2 (0:1)

Góly: 48. a 71. M. Sendrei, 84. Filipiak - 42. Koristek, 60. Golian
ŽK: 66. Ján Becáni – 36. Koristek
DOMÁCI: Horváth - Ján Becáni, Kafka, Hronec, Jakub Becáni (89. Batyás), Chromek, Radič, Filipiak, M. Sendrei, Lauko, Lámer (88. Čavoj)
HOSTIA: Mikla - Kralinský (33. Sopóci, 70. Palúch), Oravec, Bolčo, Stankovič, Mišík, Sivok, Harčár (81. Trebuľa), Šatara, Golian (88. Fiľo), Koristek
Zápas bol od začiatku úplne vyrovnaný, kde domáci stále dobiehali jednogólový náskok súpera. Napokon sa k domácim priklonila šťastena pred koncom, kedy rozhodli zápas vo svoj prospech a vyhrali 3:2.

9. kolo

Ružiná - Kokava n/Rim. 8:1 (2:1)

Góly: 1. Marko, 22.,69.,73. a 75. Nosáľ, 59. Jamnický, 78. Becáni, 87. Balaško - 44. Sendrei
ŽK: 88. Balogh, 88. Kliment – 44. Radič, 70. Chromek
DOMÁCI: Michálik - Jamnický (70. Smädo), Sochor (55. Kliment), Balogh, Miartuš, Marko, Moravčík, Penksa (80. Bencko), Liška, Nosáľ (76. Balaško), Bodor (65. Becáni)
HOSTIA: P. Horváth - Kafka, Chromek, Radič, Filipiak, Sendrei, Lauko, Lámer, Batyás, P. Horváth (58. Čavoj), Bavala
Kokava prišla do Ružinej nabudená pod dvoch víťazstvách. Prvý polčas to hostia často dokazovali aj na ihrisku a boli najlepším súperom, aký doposiaľ na Ružinej hral. Na začiatku druhého polčasu však inkasovali tretí gól a odrazu to bola len odovzdaná Kokava, ktorá rezignovala. To domáci po veľmi dobrom výkone potvrdili ďalšími gólmi a výsledok 8:1 je najvyšší od návratu Ružinej na futbalovú scénu.

St. Halič - Lovinobaňa 0:10 (0:5)

Góly: 7. Marcel Majkút (z 11m), 19. Rafaj (z 11m), 21. Jaško, 32. Kökény (vl. gól), 38. Marek Majkút, 55. a 84. Hronec, 61. Abelovský, 87. Tušim, 90. Martin Majkút
ŽK: 69. Kökény, 75. Matúška
DOMÁCI: P. Galamb - Berky, Kováč, Cerovský, Dudáš, Vrábeľ, Kökény, Baláž, Matúška, F. Galamb (49. Šerfözö), Kekety
HOSTIA: Ľalík (46. E. Becáni) - Jaško, Rafaj, Kuvik, Grexa (77. Matúš Majkút), J. Becáni (64. Tušim), Abelovský, Marek Majkút, Šróba (46. Hronec), Martin Majkút, Marcel Majkút
Samotný výsledok hovorí za všetko. Hostia z Lovinobane boli jednoznačne lepším mužstvom vo všetkých parametroch a úplne zaslúžene vysoko zvíťazili nad odovzdaným a bez záujmu hrajúcim družstvom domácich, ktorí celý zápas doslova len odchodili.

Podrečany - Biskupice 2:2 (2:2)

Góly: 31. Oláh (z 11m), 37. Haferník - 19. Farkaš, 21. M. Máté
ŽK: 87. Tušim – 28. M. Máté, 72. Farkas, 87. Oláh
DOMÁCI: Hronec - Tušim, Veselka, Melicherčík, Obročník, Andel (90. Borovička), Filčík, Oláh, Haferník (69. Smekal), Kišvince, Bubenka
HOSTIA: György - Illéš, Tóth, Farkaš, M. Máté, Oláh, Bogdáň, Janák (55. Mátyás), Mušuka (80. P. Máté), Farkas, Nagy
Hostia viedli už 2:0, ale domáci ešte do polčasu vyrovnali na 2:2. Obidve mužstvá predviedli slušný futbal a keďže do konca duelu už gól nepadol – hoci šance na jeho strelenie boli – zápas skončil nerozhodne.

Divín – P. Dravce 2:2 (0:0)

Góly: 70. a 85. V. Havrla (1 z 11m) - 75. R. Berky, 87. A. Baláž st.
ŽK: 62. Dibala, 86. D. Havrla – 62. A. Baláž ml.
ČK: 74. A. Baláž ml. (2. ŽK)
DOMÁCI: Mišík - V. Havrla, Bucha, Dibala, Peťko, Okša (66. Jakubove), Činčura, D. Havrla, Oláh, Z. Berky (75. R. Berky), M. Havrla
HOSTIA: Milei - Košťál, Iboš, Fertö, Gracza, Varga, A. Baláž, R. Berky, Nôta, Molnár, D. Berky (25. A. Baláž st.)
Za stavu 0:0 hostia nepremenili pokutový kop. Následne mali viac z hry domáci, ktorí vyhrávali, no hostia vyrovnali v závere stretnutia na konečných 2:2.

Cinobaňa – Hr. Zalužany 4:1 (1:0)

Góly: 21. P. Čierny, 48. M. Berky, 57. Klima - 67. Škorňa (vl. gól), 69. F. Kojnok
ŽK: 56. Pribilinec
DOMÁCI: Hrubý - Csaba, Haráni, Suja, M. Berky, Čonka, R. Berky, Melicher, P. Čierny, Vyhrabáč (52. Klima), E. Berky (68. J. Čierny)
HOSTIA: Ľupták - Pribilinec (83. Horváth), Láska (88. Hriň), Rončák (58. Škorňa), F. Kojnok, Benko (88. Karkusz), R. Kojnok, F. Kubaliak, T. Kubaliak, Markotán, Konček
Domáci mali od začiatku prevahu. Nevedeli však zužitkovať svoje šance a hostia hrozili z ojedinelých protiútokov. Domáci sa ujali vedenia po peknej akcii gólom P. Čierneho. Druhý polčas začal opäť tlakom domácich, na jeho začiatku strelil gól M. Berky. Domáci po tomto góle mali taktovku zápasu pevne v rukách a hostia len tesne pred koncom znížili na konečných 4:1.

Mýtna - Vidiná 3:1 (0:1)

Góly: 67. Golian (z 11m), 69. Koristek, 90. Kralinský - 5. Molokáč
ŽK: 24. Hronec
DOMÁCI: Urbančok - Budáč, Kralinský, Oravec, Novák, Mišík (55. Harčár), Sivok, Golian (76. Stupár), Koristek (90. Palúch), Dibala (55. Stankovič), Demanko
HOSTIA: Václavík - Miadok, Vysočan, Varchol (69. Špak), Juríček, Hronec, Molokáč (88. Biblyák) - Stieranka, Melich, Janšto, Molnár
V príjemnom slnečnom počasí privítali hráči Mýtnej na domácej pôde ambiciózneho súpera z Vidinej. Zápas mal od začiatku dobrú úroveň, hralo sa v svižnom tempe a prvý gól na seba nenechal dlho čakať. Už v 5. minúte podcenil domáci Urbančok neškodný center hostí a na prekvapenie všetkých lopta skončila v bráne - 0:1. Vzápätí mali dobrú šancu aj domáci, no center Koristeka nenašiel adresáta. Hostia pohrozili v 17. minúte z priameho kopu, ale Urbančok bol na mieste a strelu vyrazil na rohový kop. Šance sa striedali na obidvoch stranách, ani jedna akcia však neskončila úspešným zakončením, a tak prvý polčas vyhrali najtesnejším rozdielom hostia z Vidinej. Po zmene strán mali obrovskú šancu domáci, brankár Vidinej si však čisté konto ustrážil. Domáci hráči začali byť čoraz nebezpečnejší, mali dostatok šancí, ale vyrovnávajúci gól sa im podarilo vsietiť až v 67. minúte, kedy sa po nariadenej jedenástke za hru rukou presadil Golian. V 69. minúte sa po vydarenej akcii tešili opäť domáci, zakončujúci Koristek sa nemýlil a brankárovi nedal šancu - 2:1. Aj 82. minúta mohla patriť domácemu tímu, no na bránkovej čiare pokazil radosť zakončujúcemu Demankovi obranca hostí. V 89. minúte sa sieť rozvlnila poslednýkrát, strelecký účet si otvoril Kralinský, keď krásnou umiestnenou strelou stanovil stav stretnutia na 3:1. Domácim za výborný výkon patrí obrovská vďaka, keď odčinili nešťastnú stredajšiu prehru v Kokave nad Rimavicou.

Halič - Uhorské 2:2 (1:0)

Góly: 28. Hámorník, 90. Borovec - 48. Čepko, 80. Masár (z 11m)
ŽK: 35. Paľaga, 80. Hámorník – 28. Ďuriško, 83. Hozdek
DOMÁCI: O. Papanitz - Malatinec (56. Koška), Póni, Stanko (56. Dobrocký), Berky, Borovec, Paľaga (56. Lukáč), Cina, Hámorník, Búlik, Šípoš (88. Kička)
HOSTIA: Trčan - Ďuriško, Mizera (69. Kamas), Kurák, Kuvik, Nosáľ, Nociar (90. Siheľský), Hozdek, Masár, Poliak, Čepko (62. Dyma)
V krásnom počasí každý chvíľku ťahal pílku. Domáci viedli gólom Hámorníka, hostia po rohovom kope po zmene strán vyrovnali a desať minút pred koncom upravili z pokutového kopu na 1:2. Záverečné slovo mal domáci Borovec, ktorý z priameho kopu vyrovnal na konečných, no zaslúžených 2:2.