6. liga ObFZ LC

Podrečany - Lovinobaňa 0:4 (0:2)

Góly: 35., 40. a 78. Martin Majkút, 62. Abelovský
ŽK: 36. Rafaj, 47. J. Becáni
DOMÁCI: Hronec - Tušim, Veselka, Melicherčík, Obročník, Vrbiniak (77. Borovička), Andel, Oláh, Filčík,
Bubenka, Gonda
HOSTIA: E. Becáni - Jaško, J. Becáni, Kuvik (80. Šuľan), Oláh (86. Tušim), Rafaj, Marek Majkút, Marcel
Majkút, Abelovský, Šróba (77. Hronec), Martin Majkút

Domáci podali v tejto sezóne doposiaľ svoj najlepší výkon, no napriek tomu nestačili na herne
a kondične lepšie pripravených hostí.

Divín – St. Halič 4:0 (2:0)

Góly: 4. a 26. Ľ. Oláh, 75. Havrla, 81. Kmeť
ŽK: 40. Kmeť, 50. Čaba – 33. Kováč
DOMÁCI: Šoltés - Havrla, Bucha, Jakubove (56. Dibala), Kmeť, F. Oláh, Peťko (82. Smekal), Štengl (79.
Leško), Ľ. Oláh (63. Okša), Činčura, Čaba (71. Z. Berky)
HOSTIA: Galamb - Šerfözö, Berky, Kováč, Cerovský, Dudáš, Vrábeľ, Kökény, Baláž (60. Salaj), Matúška,
Farkaš

Mýtna - Biskupice 1:0 (1:0)

Góly: 32. Koristek
ŽK: 68. Oravec, 90. Martin Samaš – 57. J. Bogdáň
DOMÁCI: Urbančok - Oravec, Bolčo, Mužík (61. Trebuľa), Kralinský, Mišík (70. Harčár), Novák (81.
Sopóci), Sivok, Golian (70. - Martin Samaš), Stankovič, Koristek
HOSTIA: György - Illéš, Nagy, Farkaš, Tóth (46. J. Bogdáň), Mátyás (46. Fülöp), Janák, Mušuka, Oláh,
Máté (72. H. Bogdáň), Farkas
Za pekného slnečného počasia sa hral dobrý útočný futbal. Domáci si v prvom polčase vytvorili
niekoľko šancí, kde sa dobrými zákrokmi prezentoval brankár hostí. V 30. minúte sa podarilo presadiť
kanonierovi Koristekovi po nezištnej prihrávke dobre hrajúceho Stankoviča. V druhom polčase sa
domáci prispôsobili hre hostí, a tak sa hra odohrávala viac-menej medzi šestnástkami, kde si ani
jeden z tímov nevypracoval výraznejšie príležitosti. Stav zápasu sa do konca stretnutia už nezmenil,
domáci zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Cinobaňa – Kokava n/Rim. 1:3 (1:1)

Góly: 7. R. Berky - 12. a 74. M. Sendrei, 54. Lauko
ŽK: 64. M. Berky, 90. E. Berky – 66. Kafka
DOMÁCI: Hrubý - Csaba, Haráni, Suja, Kurčík, M. Berky, Čonka (79. J. Čierny), R. Berky, Melicher,
Štuller (31. Vyhrabáč, 75. E. Berky), P. Čierny
HOSTIA: Suja (46. Horváth) - J. Becáni, Kafka, J. Becáni, Bavala, Chromek, Radič (86. Batyás), Filipiak,
M. Sendrei, Lauko (76. Čavoj), Šuniar (69. Lámer)

Po opatrnom úvode udrela Cinobaňa už v 7. minúte, keď ľavačkou parádne trafil k pravej tyči R.
Berky. To však ešte nikto netušil, že zo strany domácich to bude všetko. Kokava bola počas celého
zápasu futbalovejšia, behavejšia a chcela zvíťaziť. Vyrovnanie prišlo už v 13. minúte z kopačky
Sendreia. Ešte do polčasu mohli pridať hostia dva góly, ale čisté šance nepremenili Filipiak a Šuniar.
Tesne pred polčasovou pauzou pálil domáci Čonka nikým nekrytý ponad bránu Kokavy. Obraz hry sa
nezmenil ani po zmene strán a po góloch Lauka a Sendreia Kokava úplne zaslúžene vyhrala v Cinobani
po výsledku 1:3.

Ružiná – P. Dravce 4:1 (3:0)

Góly: 21.,24.,45. a 90. Nosáľ - 49. Fertö
ŽK: 89. Liška – 36. Nôta, 40. Košťál
DOMÁCI: Kanát - Marko, Kliment, Jamnický, P. Smädo (54. Bencko), Bodor, Nosáľ, Liška, M. Smädo,
Michálik (80. Balaško) - Becáni (73. Penksa)
HOSTIA: Milei - Košťál, T. Iboš, Fertö, Gracza, Varga (46. Banga), Nôta (80. D. Berky), Molnár (46.
Hukkeľ), R. Berky, Hodul, Randís (46. L. Iboš)
Mužom zápasu sa stal Nosáľ, ktorý rozhodol o víťazstve Ružinej krásnymi štyrmi gólmi. Inak bol zápas
slušný a korektný, k čomu prispeli obe mužstvá a aj rozhodcovské trio.

Santrio – Hr. Zalužany 2:3 (1:2)

Góly: 29. a 52. O. Mišík - 9. T. Kubaliak, 18. Paraj, 59. Turoň
ŽK: 23. Kováčik, 40. Stieranka, 45. Očovay, 61. Šumec, 86. Jerguš Lapin – 23. Kojnok, 50. Paraj, 88.
Markotán
ČK: 61. Kojnok (2. ŽK)
DOMÁCI: Sychra - Očovay, Kováčik, Sarvaš, Stieranka, Jakub Lapin, Nosáľ, Jerguš Lapin, A. Mišík (70.
Dobročka), O. Mišík, Šumec
HOSTIA: Ľupták - Horváth, Láska, Rončák, Pribilinec, T. Kubaliak, R. Kojnok, F. Kubaliak, Paraj (90.
Karkusz), Markotán, Turoň (81. Hriň)
Zápas sa za pekného slnečného počasia začal útočnejšou hrou hostí, čo sa odzrkadlilo na otvorení
skóre v 10. minúte Tomášom Kubaliakom. Po chybe domácej obrany sa dostali hostia v 18. minúte do
dvojgólového vedenia vďaka presnému zásahu Paraja. Domáci skresali nepriaznivý stav O. Mišíkom.
V druhom polčase začali domáci viac útočiť a vytvorili si krásne gólové príležitosti, ktoré však
trestuhodne nevyužili. Až v 52. minúte vyrovnal druhým gólom v zápase O. Mišík na 2:2. Nepísané pravidlo futbalu nedáš-dostaneš sa proti Santriu potvrdilo v 59. minúte, keď sa hostia opäť dostali dovedenia. V záverečnej polhodine domáci zatlačili súpera, no defenzíva hostí tomuto tlaku odolala.

Halič - Vidiná 2:3 (1:2)

Góly: 23. a 50. Šípoš - 10. Kučera, 28. Varchol, 74. Molokáč
ŽK: 26. Paľaga – 56. Šupina
DOMÁCI: O. Papanitz - Berky, Stanko, Macko, Koška (59. Tryzna), Búlik, Dobrocký (80. Lukáč),
Hámorník, Paľaga (71. Romančík), Gálik, Šípoš (59. M. Papanitz)
HOSTIA: Václavík - Miadok, Telek, Špak (46. Janšto), Vysočan (87. Molnár), Šuľaj, Varchol (65.
Molokáč), Juríček (74. Hronec), Kučera (52. Kocúr), Melicher, Šupina
V krásnom slnečnom počasí sa hral bojovný zápas. Favorizovaní hostia sklamali a o svojom šťastnom
víťazstve rozhodli až v závere zápasu. Domáci by si za svoju bojovnosť zaslúžili aspoň remízu.