Súťažný ročník 2020/2021

Súhrn kola 04.10.2020

6. LIGA LC

TJ Baník Ružiná – MŠK Podrečany 5:1 (2:0)

Góly: 24. R. Becáni, 44. a 89. M. Penksa, 51. D. Jamnický, 78. M. Bodor – 63. M. Sarvaš, R: Ján Budinec, 0 divákov, ŽK: 88. Peter Tomašovič, 58. Ondrej Mišík
DOMÁCI: D. Vilhan – M. Ľupták, R. Sochor, P. Pračko (37. M. Haško), B. Miartuš, M. Kliment (57. M. Bodor), M. Penksa, D. Jamnický, J. Sabó (46. J. Šimon), R. Becáni (71. M. Nosáľ), L. Moravčík
HOSTIA: M. Sychra – Ľ. Vrbiniak (46. M. Bubenka), P. Tomašovič, M. Sarvaš, O. Berky, J. Randlísek, Z. Csaba, P. Filčík, B. Haferník, Ondrej Mišík (79. J. Burdilák), Adrián Mišík
Ružiná chcela tento zápas vyhrať. Vychádzala zo zabezpečenej obrany do rýchlych aj kombinačných útokov, ale zo začiatku ich ako vždy opustila šťastena a zostalo len pri dvoch nastrelených žrdiach. Potom sa prvýkrát gólovo presadil Becáni – 1:0. Do polčasu domáci strelili ešte jeden gól. V 2. polčase pridali ďalšie tri a herne zabávali divákov, hlavne Penska so Šimonom, ktorí si exhibične prihrávali aj v 5-ke súpera a núkali sa, kto dá gól. Súper z Podrečian hral veľmi korektne. Do zápasu veľmi dobre zapadla aj rozhodcovská trojica na čele s nestarnúcim Budincom (Čapla), ktorá spravodlivo posudzovala súboje na oboch stranách.

TJ Štart Kokava nad Rimavicou – TJ Panické Dravce 6:2 (3:1)

Góly: 9. a 29. Mário Sendrei, 11. A. Šuniar, 58. M. Chromek, 79. N. Lámer, 90. E. Čonka – 40. K. Košťál, 50. R. Berky, R: Ján Drugda, 0 divákov, ŽK: 82. Ján Becáni, 85. Norbert Hukkeľ, 78. Marek Varga, 77. Milan Hodul, 80. Martin Vrabec, 81. Alexander Baláž
DOMÁCI: P. Suja – J. Becáni, D. Kamas, D. Juhaniak, M. Varga, M. Chromek (71. Vladimír Sendrei), K. Oravec, E. Čonka, R. Ružička, Mário Sendrei (86. J. Nemčok), A. Šuniar (60. N. Lámer)
HOSTIA: Arnold Balog – N. Hukkeľ, M. Kubinec, K. Košťál, P. Nôta, M. Hodul, Róbert Balog, R. Berky, M. Vrabec, Z. Molnár (69. A. Baláž), M. Randís
Výsledok nezodpovedá kvalite hry súpera. Už v 11. min. domáci viedli 2:0 a uspokojili sa s výsledkom. Hostia nepremenili veľa šancí a to konečný výsledok, ktorý je pre domácich až veľmi lichotivý, skresľuje.

TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – ŠK Slovan Vidiná 3:2 (2:1)

Góly: 36. Tomáš Kubaliak, 38. M. Turoň, 79. Ivan Markotán – 3. J. Kučera, 84. Roman Šupina, R: Peter Žiak, 0 divákov, ŽK: 44. Roman Šupina
DOMÁCI: T. Albert – Ľ. Vengrín, M. Láska, Marek Markotán, P. Horváth (62. R. Ľupták), Tomáš Kubaliak (90. P. Burín), R. Kojnok, Ivan Markotán, Filip Kubaliak (78. T. Sobek), A. Konček (66. Š. Golian), M. Turoň (88. P. Hriň)
HOSTIA: T. Václavík – L. Miadok, D. Molnár, P. Čudovský, J. Kučera, P. Šuľaj, Roman Šupina, J. Rekšák (72. M. Janšto), Peter Šupina, C. Melicher, P. Kanda
Domáci mali v 1. polčase územnú prevahu, vypracovali si viac šancí, ale v úvode po chybe domácej obrany inkasovali gól na 0:1. Do polčasu sa im podarilo otočiť stav na 2:1. V 2. polčase mali síce viac z hry hostia, svoje šance nevyužili a domáci z rýchleho protiútoku pridali tretí gól, na ktorý hostia odpovedali len skorigovaním výsledku na konečných 3:2.

TJ Slovan Tomášovce – Cinobanský športový klub 1:1 (0:0)

Góly: 76. L. Mišo – 56. P. Čierny, R: Peter Budáč, 0 divákov, ŽK: 34. Jozef Suja, 33. Matej Kurčík, 15. Patrik Čierny
DOMÁCI: R. Pažický – M. Kocúr (76. M. Tušim), M. Ľalík, A. Hronček, D. Badinka, M. Slosiar, L. Mišo, T. Šurik, M. Barcaj (65. T. Dirbák), T. Mészáros, F. Drugda (90. R. Olšiak)
HOSTIA: T. Kiš – J. Suja, P. Studený, Marcel Majkút, Radomír Berky (90. M. Radič), M. Kurčík, Martin Majkút, M. Šulek (17. J. Vaculčiak), Marek Berky, J. Molokáč (61. I. Klima), P. Čierny
V zápase prvých dvoch mužstiev tabuľky sa od začiatku hral dobrý a útočný futbal. Obe mužstvá si vypracovali veľa šancí, ktoré však nepremenili. V poslednej min. 1. polčase z PK Mišo nastrelil brvno brány hostí. Výborne zachytali obaja brankári, ktorí sa zaslúžili o to, že polčas bol bezgólový. Druhý polčas začali lepšie hostia. Domácich ale niekoľkokrát podržal brankár Pažický. V 56. min. otvorili skóre zápasu hostia Čiernym – 0:1. V 76. min. po rýchlej akcii domácich na 1:1 vyrovnal kapitán Mišo. Potom ešte obidve mužstvá zahodili niekoľko dobrých príležitostí a zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov.

OŠK Biskupice – TJ FK Stará Halič 2:0 (1:0)

Góly: 6. R. Oláh, 54. J. Tóth (z 11m), R: Marian Jačmeník, 0 divákov
DOMÁCI: M. György – M. Stieranka, Š. Farkaš, C. Rezník, M. Máté, Š. Mátyás, R. Oláh, J. Bogdáň, D. Illéš, I. Nagy, J. Tóth
HOSTIA: P. Galamb – M. Papanitz, M. Vyhrabáč, L. Kišvince, M. Matúška, M. Abelovský, D. Farkaš, L. Gajdoš, A. Kamenský, L. Adam, E. Maljarčik
V slabom zápase domáci síce vyhrali 2:0, ale hrou nepresvedčili. Súper nastúpil len s desiatimi hráčmi a domáci dali na 2:0 v 2. polčase z PK. Nakoniec hostia dohrali len s deviatimi hráčmi.