Súťažný ročník 2016/2017

Súhrn kola 09.04.2017

OBFZ LC – 6. LIGA DOSPELÍ

Kokava B – Buzitka 1:0 (1:0)

Gól: Castravet. ŽK: Dubovec, Čombor, Castravet, Horváth – Š. Lapin. Rozhodoval: Žingor. Divákov: 36.
Kokava B: Šuniar – Horváth, Dubovec, Skrutek, Čombor, Vrábeľ, Nemčok, Barutiak, Škrabák, Castravet, Rončák. Striedali: Čavoj, Hronec, Obročník.
Buzitka: Győrgy – Juráš, Farkaš, Erdelac, Š. Lapin, Farkas, Adamec, Titton, Rubint, Tóth, Mičuda. Striedali: Trizna, Bubenka.
Pre divákov to nebol pohľadný futbal. Bol to skôr boj o každý centimeter štvorcový ihriska. Domáci mali predsa len o niečo viac z hry a 2 min. pred koncom polčasu vsietil gól Castravet – 1:0. Keďže ani v druhom polčase hostia smerom dopredu nič nevymysleli, podarilo sa domácim dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Biskupice – Uhorské 3:1 (1:0)

Góly: Rapi 3 (posledný z pok. kopu) – Krňan. ŽK: Rapi (Biskupice). Rozhodoval: S. Jačmeník. Divákov: 50.
Biskupice: Holko, Lalík, Darányi, Brusznyai, Juhász, Bogdáň, Rapi, Cardoso, Máté, Farkaš, Nagy. Striedali: Csicso, Győrgy.
Uhorské: Slanina – Mizera, Nociar, Rončák, Kováč, Kuvik, Cibuľa, Poliak, Krňan, Baláž, Fusek. Striedali: Juríček, Obročník.
Stretnutie sa hralo za ideálneho futbalového počasia. Celkovo to bol však len priemerný zápas, v ktorom boli domáci oveľa aktívnejší. Svoju aktivitu, najmä v druhom polčase, vyjadrili aj gólmi. Bol to hrajúci tréner domácich Zsolt Rapi, ktorý sa blysol hetrikom. Hostia sa zmohli len na ojedinelé protiútoky, najmä v druhej polovici druhého polčasu, keď sa J. Krňanovi podarilo za pomoci domácej obrany znížiť na konečných 3:1.

Podrečany – Lovinobaňa 7:2 (5:2)

Góly: Kamenský 3, Tomašovič, Mišík, Burdilák, Oláh – Berky, Haranza (z pok. kopu). ŽK: Tomašovič, Oláh (Podrečany). Rozhodoval: Budinec. Divákov: 80.
Podrečany: Kanát – R. Mišík, Tomašovič (z pok. kopu), Csaba, Sarvaš, Burdilák, Oláh, Filčík, Haferník, O. Mišík, Kamenský.
Lovinobaňa: Végh – Rafaj, Berky, Haranza, Kliment, Hronec, Berky, Kováč, Gonda, Líška, Pókoš. Striedali: Melicherčík, Kliment, Oláh.
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí si schuti zastrieľali a nebyť vychýlenej mušky, mohol byť výsledok aj dvojciferný.

Halič – Mýtna 0:2 (0:1)

Góly: Šatara, Mišík. ŽK: Paľaga (Halič). Rozhodoval: Tóth. Divákov: 65.
Halič: Mikuš – Paľaga, Borovec, Novotný, Lauko, Váradi, Juhás, Kováč, Stupár, Turek, Koristek. Striedali: Franek, Janes, Matúška.
Mýtna: Urbančok – Sopóci, Šatara, Klimo, Budáč, Šípoš, Demanko, Rác, Oláh, Mišík, Gondáš. Striedali: Fiľo.
V dobrom počasí, pred slabšou diváckou kulisou, nastúpili domáci s odhodlaním konečne zvíťaziť, avšak sa im to opäť nepodarilo. Súper predčil domácich v bojovnosti a nasadení.

Cinobaňa – St. Halič 4:0 (1:0)

Góly: Gombala, Berky, Studený, Španielka. ŽK: Matúška (St Halič). Rozhodoval: Markovič. Divákov: 105.
Cinobaňa: Levčík – Suja, Šulek, Borovička, Poliak, Gombala, Kurčík, R. Berky, Studený, Havrla, M. Berky. Striedali: Oláh, Čonka, Španielka.
St. Halič: Adamík – Vančo, R. Jančkár, P. Jančkár, Jaško, Kišvince, Tryzna, Trčan, Drugda, Matúška, Nosáľ. Drugda.
Zápas sa začal prevahou domácich a už v 9. min., po zahraní priameho kopu, R. Berky hlavou ideálne našiel Gombalu a ten nekompromisne zaznamenal úvodný gól stretnutia – 1:0. V 19. min. však kontrovali hostia, keď sa po chybe domácej obrany uvoľnil Kišvince a prudkou strelou mieril tesne vedľa. V 25. min. nebezpečne vystrelil hosťujúci Drugda. V 34. min. sa domáci zobudili a Gombala trafil brvno. V 45. min. sa sám nešťastne zranil hosťujúci Drugda, takže záver polčasu bol rozpačitý. V 55. min. konečne M. Berky uvoľnil brata R. Berkyho a ten prestrelil gólmana hostí – 2:0. V 64. min. fauloval hráč hostí R. Berkyho a z nariadeného pokutového kopu Studený s prehľadom zvýšil na 3:0. V 77. min. ideálne odcentroval Španielka, ale R. Berky hlavou mieril tesne nad. V 89. min. sa po narážačke dostal k lopte Španielka a rutinérsky zaznamenal štvrtý gól domácich. Zápas ešte skomplikovalo zranenie domáceho Oláha, takže záchranka musela zasahovať dvakrát.

Hrnč. Zalužany – Rapovce 4:1 (0:0)

Góly: Cibuľa, Antal, Škorňa, Bolčo (z pok. kopu) – Becáni. ŽK: Vengrín, Škorňa – Matuška, Majoroš, Rubint, Kmeť. ČK: Gajdoš. Rozhodoval: Jačmeník. Divákov: 60.
Hrnč. Zalužany: Albert – Slanina, Škorňa, Markotán, Vengrín, Antal, Adam, Bolčo, Benko, Cibuľa, Škorňa. Striedali: Ľupták, Markotán, Sobek.
Rapovce: Kmeť – Rubint, Becáni, Matuška, Majoroš, Gajdoš, Magera, Gálik, Puntigán, Malatinec, Dobrocký.
V prvom polčase bolo stretnutie neurovnané s viacerými nepresnosťami na oboch stranách a bez gólových príležitostí. Druhý polčas bol už kvalitnejší a až do vylúčenia hosťujúceho hráča aj vyrovnaný. Potom domáci prevzali iniciatívu a z viacerých gólových šancí vsietili ešte tri góly a zaslúžene zvíťazili.

Dohrávka 6. kola:

P. Dravce – Kalinovo B/Breznička 6:2 (2:1)

Góly: R. Berky 3, Baláž 2, Nôta – Randlísek 2 (druhý z pok. kopu). ŽK: R. Berky – Steinet. Rozhodoval: Žiak. Divákov: 15.
P. Dravce: Balog – Košťál, Hodul, Randís, Nôta, A. Baláž st., A. Baláž ml., Mrva, Rubint, Berky, Molnár. Striedal: Berec.
Kalinovo B/Breznička: Ujpál – Randlísek, Karásek, Súkala, Cigánik, Dirbák, Pešić, Vaculčiak, Steinet, Sabó, Fekete.
Domáci mali raketový nástup a už v 16. min. viedli 2:0. Hostia do polčasu znížili na 2:1. Druhý polčas už bol úplne v réžii domácich, ktorí vsietili ešte štyri góly a hostia za stavu 4:1 už len skorigovali výsledok z pokutového kopu.