Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 05.08.2018

6. LIGA OBFZ LUČENEC

Vidiná – Mýtna 1:3 (1:2)

Góly: 45. Kučera (PK) – 23. Národa, 39. Demanko, 74. Sopóci. ŽK: Miadok – Antalič – Trebuľa, Urbančok. Rozhodoval Račko. Divákov: 50.
Vidiná: Takáč – Čudovský, Miadok, Melich, R. Šupina – Juríček, Kučera, Molnár, P. Šupina – Špak, Kalamár. Striedali: Stupár, Kováčik, Antalič.
Mýtna: Urbančok – Oravec, Bolčo, Národa, Psotka – Sopóci, Demanko, Šatara, Trebuľa – Harčár, Oláh. Striedal: Piták.
Domácim sa vstup do nového súťažného ročníka nevydaril. Mali aj niekoľko dobrých gólových šancí, ktoré ale nepremenili. Hostia z Mýtnej ukázali väčšiu efektivitu pri ich premieňaní.

Kokava nad Rimavicou – Hrnčiarske Zalužany 1:0 (1:0)

Gól: 11. Varga. ŽK: Ján Becáni. Divákov: 100. Rozhodoval: M. Jačmeník.
Kokava: Suja – Kamas, Hronec, Ján Becáni, Varga – Chromek, Oláh, Jakub Becáni, Čonka – Bauer, Škrabák. Striedali: Beracko, Čavoj, Vezhdel, Šuniar.
Hrn. Zalužany: Antal – Škorňa, P. Markotán, Adam, Talán – I. Markotán, Murín, Rončák, Vengrín – Ľupták, Szöke. Striedali: Čiešok, Slížik, Turoň
Domáci sa zhostili svojej premiéry v nižšej súťaži dobre. Sústredili sa na zápas a boli lepším mužstvom. Vypracovali si aj viac gólových šancí. Nakoniec o zápase rozhodla 12. min., keď centrovanú loptu M. Varga lobom dopravil do siete.

Hrnčiarska Ves – Panické Dravce 3:2 (2:0)

Góly: 13. Hozdek, 27. R. Cibuľa, 87. Hudec – 63. Nôta, 85. Morháč. ŽK: Obročník. Divákov: 30. Rozhodoval: Kojnok.
Hrn. Ves: B. Cibuľa – Kalina, Bambura, Hudec, Koštial – R. Cibuľa, Vrbiniak, Vývlek, Hozdek – Ostrihoň, Obročník. Striedali: Vrábeľ, Fukács, Juhaniak.
Pan. Dravce: Balog – Rácz, Randís, Nôta, Hukkeľ – Mrváň, Košťál, Berky, Molnár – Kaličiak, Morháč. Striedali: Osa, Kmeť.
Úvodný zápas nového ročníka domácim vyšiel nad očakávanie a najmä za prvý polčas si zaslúžia pochvalu všetci hráči. Vybojovali si dvojgólový náskok a zahodili ešte aspoň dve dobré príležitosti. Druhý polčas však začali veľmi nervózne a komplikovane, čo hostia využili na vyrovnanie. Avšak v závere domáci strhli víťazstvo na svoju stranu.

Stará Halič – Divín 1:6 (1:3)

Góly: 3. Vančo – 6. Šípoš (vl. gól), 36., 39. a 67. Paučo, 64. Haranza, 72. Havrla. ŽK: Matúška, Nosáľ – Oláh. Divákov: 50. Rozhodoval: Žiak.
St. Halič: Mikuš – Kekety, Jančkár, Jaško, Šípoš – Matúška, Tryzna, Kišvince, Dudáš – Nosáľ, Vančo. Striedali: Vít, Malček, Haško, Váradi.
Divín: Šoltés – M. Berky, Jamrich, Haško, Z. Berky – Oláh, Štengl, Haranza, Paučo – Tomašik, Olšiak. Striedali: Havrla, Holík, Smejkal, Marek Kováč.
Na začiatku stretnutia sa domáci ujali vedenia 1:0. Hostia po hrubých chybách išli do polčasového vedenia – 3:1. V 2. polčase chceli domáci otočiť výsledok, ale hostia ich vyučovali z rýchlych protiútokov a zaslúžene vysoko zvíťazili.

Kalinovo B – Halič 6:1 (2:1)

Góly: 16. Babka (PK), 26. Ďuriško, 47. a 55. Fungáč, 59. Lörinčík, 86. Šoltes – 38. Šerfözö. Divákov: 75. Rozhodoval: Hedvigy.
Kalinovo B: Kaličiak – Nociar, Babka, Fungáč, Lörinčík – Matuška, Dobiáš, Fekete, Šoltes – Ďuriško, Cigánik. Striedali: M. Karásek, Purdek, Čavoj, K. Karásek, Dirbák.
Halič: Mikuš – Paľaga, Borovec, Nociar, Linduška – Šerfözö, Dobrocký, Kalina, Majoroš – Franek, Papanitz. Striedali: Stanko, Stupár.
Domáce mladé pušky jednoznačne vyhrali nad snaživým súperom z Haliče.

Biskupice – Buzitka 1:1 (1:0)

Góly: 8. Tischler – 59. Deneš. ŽK: M. Máté – Farkaš, Titton. Divákov: 60. Rozhodoval: Budinec.
Biskupice: György – Nagy, Patai, Erdelac, M. Máté – Bogdáň, Fajd, Stieranka, Juhász – R. Máté, Tischler. Striedal: Beck.
Buzitka: Čampa – Lapin, Farkaš, Nagy, Juráš – Titton, Imrovič, Ľalík, Becáni – Malatinec, Deneš. Striedali: Vilhan, Mátyás, Tőre.
Na začiatku sa mužstvá iba oťukávali a až 8. min. priniesla trochu vzruchu, keď po peknej akcii navrátilec z Buzitke Tischler zabezpečil vedenie pre domácich – 1:0. Po góle prevzali iniciatívu hostia a boli aj aktívnejší. Domáca obrana na čele s nestarnúcim brankárom Györgyom lavínovité útoky hostí ustrážila. V 2. polčase nastúpili hostia ofenzívnejšie a zatlačili domácich do obrany. Tá bola pod veľkým tlakom a prišla aj chyba. V 58. min. hostia vyrovnali. Nakoniec domáci horko-ťažko ubránili nerozhodný výsledok.

Tomášovce – Podrečany 3:3 (2:1)

Góly: 26. Telek, 45. Drugda, 70. Šurik – 44. a 85. Hrdlička, 90. Oláh. ŽK: Haferník, Burdilák. Divákov: 100. Rozhodoval: Šmidriak.
Tomášovce: Dirbák – Budinec, Fleško, Slosiar, Vrbiniak – Badinka, Šurik, Mišo, Barcaj – Drugda, Telek. Striedali: Hrnčiar, Dobrocký, Mičuda.
Podrečany: Kanát – Sychra, Tomašovič, Haferník, Sarvaš – Hrdlička, Oláh, Filčík, A. Mišík – Burdilák, O. Mišík. Striedali: Vrbiniak, Michalec.
V susedskom derby zápase sa mužstvá rozišli deľbou bodov. Domáci už vyhrávali 3:1, potom však nepochopiteľne poľavili a nevyužili svoje veľké šance. Hostia hrali až do konca svoju hru, bojovali a v poslednej minúte vyrovnali na konečných 3:3.

FUTBALOVÁ MLAĎ

II. liga st. dorast: MŠK Novohrad – FK Čadca 1:0 (0:0), gól: Keszi (PK). Poltár – Rakytovce 2:1 (0:1), góly za PT: Radič, Cibuľa. Rimavská Sobota – Liptovský Mikuláš 2:1 (2:0), góly za RS: Bial, Kótai.

II. liga ml. dorast: MŠK Novohrad – Čadca 1:2 (1:0), gól za LC: M. Berky. Poltár – Rakytovce 2:1 (2:0), góly za PT: Kafka (PK), Kvak (vl. gól). Rimavská Sobota – Liptovský Mikuláš 2:5 (0:2), góly za RS: Danyi.