Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 05.05.2019

6. LIGA DOUBLE STAR BET - OBFZ LUČENEC

Stará Halič – Kalinovo B 0:2 (0:0)

Góly: Kulich, Babka. ŽK: Paľaga (Stará Halič). Rozhodoval: Jačmeník. Divákov: 50.
Stará Halič: Mikuš – Matúška, Kišvince, Bubenka, Abelovský, J. Bubenka, Paľaga, Svorad, Malček, Šerfözö, Adam. Striedal: Palička.
Kalinovo B: Stieranka – Ďuriško, Paál, Cigánik, Kulich, Babka, Fekete, Nociar, Dirbák, Čavoj, Dobiáš. Striedali: Findra, Naday, Štefánik.
Vo vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší hostia.

Hrnčiarske Zalužany – Uhorské 1:1 (1:0)

Góly: Rončák (vlastný) – Skýpala. ŽK: Čepko (Uhorské). Rozhodoval: Jačmeník. Divákov: 60.
Hrnčiarske Zalužany: Antal – Škorňa, P. Markotán, Bakša, Vengrín, Murín, Adam, Benko, Rončák, I. Markotán, Turoň. Striedali: Hriň, Sobek, Antal.
Uhorské: Kaličiak – Obročník, Rončák, Kováč, Kuvik, Baláž, Poliak, Skýpala, Nosáľ, Kurčík, Čepko.
Domáci dokázali s favorizovanými hosťami hrať vyrovnaný zápas 70 minút. Remíza je zaslúženým rezultátom predvedenej hry oboch celkov. Napriek šmykľavému terénu sa hral obojstranne slušný zápas.

Biskupice – Hrnčiarska Ves 4:0 (2:0)

Góly: M. Máté, Kaločai, Bogdáň (z pokutového kopu), R. Máto (z pokutového kopu). Rozhodoval: Mózer. Divákov: 30.
Biskupice: Rácz – Nagy, Vass, Fülöp, Ziliz, Oláh, M. Máté, Bogdáň, Fajd, Kaločai, R. Máté. Striedali: Varga, P. Máté, Beck, Csicso, Rezník.
Hrnčiarska Ves: Juhaniak – Vrábeľ, Kalina, Koštial, P. Obročník, Národa, J. Obročník, Vývlek, Juhaniak, Ostrihoň. Horváth.

Kokava nad Rimavicou – Tomášovce 3:0 (2:0)

Góly: Varga 2, Hronec. ŽK: Škrabák, Sendrei – Drugda, Mičuda. Rozhodoval: Ďuriš. Divákov: 120.
Kokava: Suja – Becáni, Bartoš, Hronec, Škrabák, Čonka, Bauer, Chromek, Varga, Šaliga, Šuniar. Striedali: Bambura, Sendrei, Čavoj, Vojtek.
Tomášovce: Grekčo – Vrbiniak, Fleško, Budinec, Kocúr, Mišo, Šurik, Barcaj, Slosiar, Ľalík, Drugda. Striedali: Porubiak, Tušim, Mičuda, Paučo.
V chladnom a upršanom počasí, ale na dobre pripravenom teréne sa hral výborný zápas. Domáci zaskočili hostí gólom Vargu už v 4. min. Hostia sa snažili vyrovnať, ale v 26. min. opäť Varga prekonal hosťujúceho brankára Grekča – 2:0. Domáci od tohto momentu kontrolovali hru a po polčase pridal tretí gól Hronec a o výsledku bolo rozhodnuté.

Panické Dravce – Vidiná 0:6 (0:2)

Góly: Kučera, Paprnák, Rekšák, Šupina, Molnár, Václavík. ŽK: Banga – Miadok. Rozhodoval: Šmidriak. Divákov: 10.
P. Dravce: Balog – Banga, Botoš, Molnár, Hukkeľ, Randís, Kubinec, Nôta, Váradi, Osa, Hoduliak.
Vidiná: Rác – Šupina, Molnár, Špak, Hronec, Juríček, Čudovský, Kučera, Paprnák, Rekšák, Miadok. Striedali: Koky, Olšiak, Antalič, Václavík, Melich.
Domáci nastúpili v oslabenej zostave a na ťažkom teréne inkasovali až šesť gólov. Domáci brankár vychytal ešte ďalšie štyri gólové šance hostí.

Divín – Mýtna 0:2 (0:1)

Góly: Koristek, Šatara. ŽK: Štengl, Ľ. Oláh – Bolčo. Rozhodoval: Žiak. Divákov: 250.
Divín: Šoltés – Čaba, Kmeť, S. Marko, M. Marko, Jamrich, Holík, Štengl, Tomašik, Marko, Haranza. Striedali: F. Oláh, Ľ. Oláh, Smekal, Berky.
Mýtna: Urbančok – Oravec, Psotka, Sopóci, Demanko, Bolčo, Golian, Budáč, Koristek, Demanko, Šatara. Striedali: Mahút, Trebuľa, Filo, Harčár.
Divín sa pripravoval na derby s Mýtnou, avšak všetky okolnosti boli proti nemu. V úvode sa zranil M. Marko a vzápätí aj Čaba a nemohol hrať ani stopér Haško, pretože bol v práci. A tak desaťročie trvajúce prekliatie, že Divín s Mýtnou nemá vyhrať, sa opäť potvrdilo. Prvých 20 minút boli hostia lepší a podarilo sa im vsietiť prvý gól. Potom sa hra vyrovnala, ale Divín nedokázal z vytvorených šancí skórovať. Šance mali Štengl aj Tomašik a tak sa polčas skončil 0:1. V druhom polčase belasí vlci z Divína sa vrhli na „čierne smrte" z Mýtnej, avšak po náhodnej akcii a tak aj po zaváhaní hlavného rozhodcu, Mýtna z brejku druhýkrát skórovala. Divín stále útočil a vynikajúco hrali najmä S. Marko, Štengl a Jamrich, ale šance nedokázali premeniť. Od 70. min. to už bola hra pred jednou bránou, ale brankár hostí likvidoval nedôrazné zakončenia Smekala, Tomašika, Štengla a Oláha a to len potvrdzovalo, že proti Mýtnej by domáci nedali gól ani do rána. A tak „čierne smrte" z Mýtnej opäť porazili belasých vlkov z Divína. Prím u hostí hrali najmä Koristek a Demanko – odchovanci Divín a keby sa obidve mužstvá spojili, mali by na vyššiu súťaž.

Halič – Buzitka 1:5 (0:2)

Góly: Linduška (z pokutového kopu) – Vilhan, Malatinec, Deneš, Töre 2. ŽK: Macko – Nagy, Juráš, Lapin. Rozhodoval: Račko. Divákov: 65.
Halič: Mikuš – Hámorník, Dobrocký, Linduška, Borovec, Majoroš, Berky, Tryzna, Macko, Stupár, Gálik. Striedali: Lukáč, Kurčík, Stanko, Póni.
Buzitka: T. Nagy – Juráš, Erdelac, Farkaš, A. Nagy, Lapin, Ľalík, Sivok, Vilhan, Malatinec, Deneš. Striedali: Juhász, Becáni, Töre, Imrovič, Titton.
v chladnom a upršanom počasí išli favorizovaní hostia veľmi rýchlo do vedenia, keď už v 2. min., po rohovom kope, otvoril skóre Vilhan. Na šmykľavom teréne sa útoky striedali na oboch stranách, kým domáci boli v útoku nedôrazní, hoci trestali rýchlym Denešom v 41 .min. - 0:2. Po zmene strán sa hral rýchly futbal, keď hostia trestali z rýchlych brejkov, za domácich vsietil čestný gól Linduška, avšak vzhľadom na predvedený výkon je výsledok 1:5 pre domácich krutý.