menu

Archív

Vyhodnotenie halového turnaja rozhodcov o Pohár predsedu KR SsFZ

Dňa 25.2.2017, t.j. v nedeľu sa uskutočnil v basketbalovej hale Koniareň Ružomberok, III. Ročník futbalový turnaj rozhodcov, o pohár predsedu komisie rozhodcov SsFZ. Do tohto ročníka sa prihlásilo 9 oblastných futbalových zväzov SsFZ, na doplnenie 10-tich mužstiev prijalo pozvanie mužstvo z VsFZ, ktoré minuloročný ročník vyhralo. 10 tímov odohralo v prvej časti turnaja, zápasy v skupinách kde sa mužstvá stretli systémom každý s každým. V prvej skupine postúpili mužstvá domáceho LFZ, ktoré postúpilo zo skupiny bez straty bodov a bez inkasovaného gólu, druhé mužstvo bol tím VsFZ. Druhá skupina bola veľmi vyrovnaná, kde sa o postupujúcom rozhodovalo do posledného zápasu. Z tejto skupiny postúpilo mužstvo Oravského fut. zväzu z prvého miesta a Obfz Lučenca z druhého , keď v skupine nenašlo premožiteľa a výhrou a troma remízami si zabezpečili postup. V semifinále sa najprv stretli dva nezdolané celky Lipt. Futbalového zväzu a Obfz Lučenca, zápas vyzeral že bude v jasnej réžií Liptákov keď hneď v prvej minúte sa ujali vedenia ale potom Lučenčania vyrovnali na nohy sa Liptákom lepila nepresnosť a súper ich ohrozoval nebezpečnými protiútokmi. Zlomový moment prišiel keď bol vylúčený hráč Lučenca a Liptáci početnú prevahu premenili vo vedúci gól, Lučenčania sa snažili vyrovnať, ale po otvorení obrany dostali tretí rozhodujúci gól. V druhom semifinále sa stretli mužstvá Oravského fut. zväzu a VsFZ, sila a kvalita bola na strane Východniarov , Orava sa snažila byť vyrovnaný súper a to sa im darilo a vďaka vynikajúcemu brankárovi Jančovi. Napokon dve vydarené akcie Východniarov, ich poslali do finále.
V zápase o 3.miesto sa stretli Oravci a Lučenčania, pričom ich duel v skupine vyhrali Lučenčania 0-1. Ich druhý zápas bol taktiež veľmi vyrovnaný ale Oravcov potiahol dobrým individuálnym výkonom Matuš Gregorec ktorý strelil hattrick a v tomto zápase stretlil aj najkrajší gól. Vo finále sa stretli mužstvá domáceho LFZ a VsFz, Celý zápas mali mierne navrch Východniari a dostali sa v druhom polčase aj do vedenia. Liptáci sa ale nevzdali a bojovali , keď u sa zdalo že Východniari udržia tesné víťazstvo, zabudli pri rozohrávke rohu Liptákov na brankára Čača ktorý svojou strelou vyrovnal. Zápas sa dostal do rozstrelu zo značiek pokutového kopu, v poslednej sérií sa k penalte postavil k penalte brankár Čačo ktorý svoj pokus premenil , nasledujúci pokus Východniarov zneškodnil a Liptáci sa tak mohli tešiť z prvého víťazstva v týchto turnajoch.
III. ročník futsalového turnaja rozhodcov skončil nad očakávania, výkony rozhodcov boli po fubalovej stránke na veľmi slušnej úrovni. Za tie najlepšie boli ocenení Jaroslav Nosáľ (VsFZ) ako najlepší hráč turnaja, najlepší strelec Pavol Orolín (LFZ) s 13-timi gólmi, najlepší brankár Matúš Čačo (LFZ), ktorý na turnaji dal dva góly a zo 6-tich zápasov iba dva dostal. Za najkrajší gól turnaja bol ocenený Matúš Gregorec (OFZ), v zápase o tretie miesto strelil pätičkou nádherný gól. Cenu za najstaršieho aktívného učastníka turnaja si odniesol Vladimír Badura (Obfz Kysuce), ktorého výkon aj vo svojich rokoch, bol nositeľom kvality svojho mužstva. Maroš Libiak (ObfzZV), bol odmenený po ukončení turnaja cenou fair – play, organizátori takto ocenili jeho úžastnú férovosť voči súperom, rozhodcom a spoluhráčom. Za najužitočnejšieho hráča bol vyhlásený brankár Stanislav Polomský (ObfzLC), ktorý aj napriek zdravotnej ťažkosti, bol výraznou oporou svojho mužstva.

Najlepší hráč turnaja - Jaroslav Nosáľ (VsFZ)
Najlepší strelec turnaja – Pavol Orolín (LFZ) – 13 gólov
Najlepší brankár turnaja – Matúš Čačo (LFZ) – dostal 2 góly v turnaji
Najstarší hráč turnaja – Vladimír Badura st. (Obfz CA)
Najužitočnejší hráč - Stanislav Polomský (ObfzLC)
Najkrajší moment turnaja – Matuš Čačo (LFZ) – vyrovnanie stretnutia, ako brankár , vo finále
Najkrajší gól turnaja – Matúš Gregorec (OFZ)