Súťažný ročník 2020/2021

Súhrn kola 20.09.2020

6. LIGA LC

TJ Baník Ružiná – Cinobanský športový klub 0:2 (0:2)

Góly: 28. Radomír Berky, 33. Marcel Majkút, R: Ján Šága, 150 divákov, ŽK: 37. Patrik Čierny, 43. Marek Kliment, ČK: 56. Patrik Čierny
DOMÁCI: R. Tatár – R. Sochor, M. Haško, B. Miartuš, J. Šimon, M. Penksa, Martin Smädo (75. D. Bencko), J. Sabó (46. Mário Bodor), R. Becáni, M. Kliment, D. Jamnický (62. Mikuláš Bodor)
HOSTIA: T. Kiš – J. Suja, P. Studený, Marcel Majkút, Patrik Čierny, Radomír Berky, M. Kurčík, Martin Majkút (86. Juraj Čierny), M. Šulek, Marek Berky, J. Molokáč (78. J. Vaculčiak)
Súper z Cinobane bol po celý zápas futbalovejší a pôsobil oveľa zohratejším dojmom ako Ružiná. Napriek tomu góly padli po individuálnych chybách v domácej obrane. Domáci mali smolu, keď zase nastrelili len žrď hosťujúcej brány. Treba povedať, že víťazstvo Cinobane bolo zaslúžené, neuchyľovali sa k zbytočným zákerným zákrokom a opäť potvrdili, že patria medzi najlepšie mužstvá v súťaži.

TJ Slovan Tomášovce – OŠK -LG Krono Uhorské 1:2 (1:0)

Góly: 23. F. Drugda – 80. a 90. P. Valentýni (1 z 11m), R: Filip Mózer, 150 divákov, ŽK: 85. Miroslav Mizera, 81. Peter Budinec, 55. Michal Slosiar, 90. Slavomír Nosáľ, 84. Lukáš Mišo, 90. Tomáš Dyma, ČK: 90. Peter Budinec
DOMÁCI: R. Pažický – M. Kocúr (77. V. Babka), M. Ľalík (83. M. Tušim), A. Hronček, P. Budinec, M. Slosiar, L. Mišo, T. Šurik, M. Barcaj (61. T. Dirbák), T. Mészáros, F. Drugda
HOSTIA: M. Trčan – M. Mizera, P. Ďuriško, P. Kuvik, M. Poliak, S. Nosáľ, P. Valentýni, D. Vikor (90. P. Siheľský), D. Hríň, Maroš Dyma (68. M. Straško), P. Baláž (60. Tomáš Dyma)
Od začiatku to bol dobrý a útočný futbal dvoch vyspelých mužstiev. V 17. min. mal obrovskú šancu domáci Barcaj, ale z 3 m nastrelil len výborného brankára hostí. V 23. min. po chybe v obrane hostí otvoril skóre Drugda. Potom prebrali iniciatívu hostia, mali viac z hry, ale vypracované šance nevyužili. Druhý polčas začali lepšie domáci. Dobrú šancu nevyužil Drugda a pekne vystrelil aj Mišo, ale hostí viackrát podržal výborný brankár Trčan. V 64. min. bol v 16-ke hostí faulovaný Drugda, ale rozhodcovská píšťalka ostala nemá. V 80. min. sa presadil hosťujúci Valentýni, ktorý vyrovnal na 1:1. Potom domáci všetko vsadili na útok, ale šance nevyužili. Práve naopak, v nadstavenom čase po brejku hostí bol v 16-ke faulovaný Valentýni, ktorý sám nariadený PK premenil. Hostia si tak z Tomášoviec šťastne odviezli 3 body.

OŠK Biskupice – FC Slovan Divín 2:3 (2:2)

Góly: 21. Nagy, 45. Tóth (z 11m) – 38. a 59. V. Havrla, 43. M. Havrla, R: Ján Drugda, 30 divákov
DOMÁCI: György – Stieranka, Farkaš, Rezník, Máté, Mátyás (75. Illéš), Oláh, Bogdáň, Koky, Nagy, Tóth
HOSTIA: Šoltés – Kmeť, Holík (90. Berky), M. Havrla (46. Marko), Oláh, Štengl (71. Smekal), V. Havrla, D. Havrla, Jakubove, Jamrich, Kucej
Domáci viedli 1:0 a zahodili niekoľko dobrých šancí. Hostia vyrovnali tečovanou strelou. Dostali sa aj do vedenia za stavu 1:2. Domáci tesne pred polčasom vyrovnali z PK na 2:2. V 2. polčase dali hostia 3. gól, na ktorý už domáci nestihli odpovedať.

TJ FK Stará Halič – TJ Panické Dravce 3:3 (2:0)

Góly: 7. Abelovský, 30. Matúška, 75. Farkaš – 63. Iboš, 80. a 89. Balog, R: Dominika Pivková, 60 divákov, ŽK: 54. Pavel Galamb, 58. Lukáš Kišvince, 57. Alexander Baláž, 10. Róbert Balog
DOMÁCI: Galamb – Papanitz, Vyhrabáč, Kišvince, Jaško, Abelovský, Matúška, Koška (51. Kováč), Farkaš, Cerovský, Prepelica
HOSTIA: A. Balog – Hukkeľ, Kubinec (75. Galád), Košťál, Iboš (79. Vrabec), Nôta (84. Gondáš), Tóth, Hodul, A. Baláž, R. Balog, Berky (66. Molnár)
Prvý polčas bol zo strany domácich dobrý, čo ukazuje aj výsledok. V 2. polčase však prestali hrať. Snažili sa ubrániť výsledok 3:1. Nezvládli však záver zápasu a v krátkom čase inkasovali 2 góly.

TJ ŠTART Kokava nad Rimavicou – ŠK Slovan Vidiná 1:2 (0:0)

Góly: 48. Varga – 60. Melich, 78. Miadok, R: Roman Markovič, 100 divákov, ŽK: 33. Miroslav Hronec, 64. Marek Chromek, 68. Peter Šupina, 70. Jozef Matiáš
DOMÁCI: Suja – Hronec, Becáni, Bauer, Kamas, Chromek, Oravec, Čonka (80. Lámer), Varga (80. Čavoj), Sendrei (80. Juhaniak), Šuniar (62. Ružička)
HOSTIA: Václavík – Miadok, Molnár (53. Rekšák), Melich (90. Hrnčiar), Čudovský, Hronec, D. Telek, Kučera (74. Janšto), Šupina (82. L. Telek), Špak (55. Matiáš), Šuľaj
Zápas bol vyrovnaný so šancami na obidvoch stranách. Hostia mali pri zakončovaní viac šťastia a vyhrali najtesnejším rozdielom 2:1.

TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – TJ Slovan Halič 4:1 (1:1)

Góly: 36. Markotán, 71. Láska, 79. Markotán(z11m), 81. Kubaliak – 45. Linduška, R: Ján Budinec, 80 divákov, ŽK: 79. Juraj Paľaga
DOMÁCI: Albert – Vengrín (53. Horváth), M. Markotán, Láska, F. Kojnok, T. Kubaliak (82. Burín), I. Markotán, R. Kojnok, F. Kubaliak (82. PRIBILINEC), Turoň (64. Golian), Konček (69. Ľupták)
HOSTIA: Mikuš – Hámorník, Vaculčiak, Borovec, Turek, Paľaga, Koristek, Linduška, Póni, Oravec, Dobrocký
Priemerné stretnutie vyhrali iniciatívnejší domáci, ktorí hlavne v 2. polčase dostali hostí pod tlak a ten korunovali strelením 3 gólov.