Súťažný ročník 2019/2020

Súhrn kola 04.08.2019

6. LIGA DOUBLE STAR BET - OBFZ LUČENEC

OŠK Uhorské – FC Slovan Divín 5:3 (2:3)

Góly: 2. a 65. Kurčík, 7. a 62. Nosáľ, 86. Dyma – 21. a 41. Havrla, 30. Marko, R: S. Jačmeník, 50 divákov, ŽK: 75. Kováč, 64. Skýpala, 29. Kováč, 3. M. Marko, 39. Dušan Havrla, ČK: 64. M. Marko.
Uhorské: Kaličiak – Skýpala, Kováč, Lempochner (89. Obročník), Straško (58. Mizera), Baláž (54. Dyma), Nosáľ, Čepko, Poliak (87. Siheľský), Novák, Kurčík.
Divín: Kováč – Dovala, M. Marko, Berky, Holík, A. Marko, Tomašik, Štengl, Babic (66. Smekal), V. Havrla (51. Oláh), D. Havrla (79. Vaško)
Hra a ani výsledok nepotvrdili, že sa jedná o prvé kolo novej sezóny. Po 10. min. domáci viedli 2:0 a všetci si mysleli, že to bude zápas na jednu bránu. Opak bol však pravdou. Domáci prestali hrať a hostia do polčasu zaslúžene otočili stav na 2:3. V 2. polčase sa domáci otriasli a napokon dotiahli zápas do víťazného konca.

TJ Baník Kalinovo B – MŠK Podrečany 4:3 (1:2)

Góly: 42. Ďuriško, 52. a 57. Hronec, 69. Vančo – 7. a 17. Koky, 64. Koky (z 11m), R: Hedvigy, 60 divákov, ŽK: 61. Sarvaš.
Kalinovo B: Stieranka – Ďuriško (90. Purdek), Paál, Hronec, Cigánik, Vančo, Babka (72. Mázik), Nociar, Dirbák (88. Findra), Matuška (68. Štefánik), Čavoj.
Podrečany: Adamík – Sarvaš, Ľ. Vrbiniak, Darányi (76. Michalec), Filčík, Haferník, Oláh, Čonka, Mišík (74. Burdilák), Koky, Gonda (88. Dananaj).
V zápase bolo cítiť, že hráči mali letnú prestávku, no domáci bojovnosťou a väčšou hráčskou kvalitou síce tesne, ale celkom zaslúžene zvíťazili.

TJ Štart Kokava nad Rimavicou – OŠK Biskupice 3:2 (1:0)

Góly: 3. Masár, 51. Šuniar, 90. Masár (z 11m) – 75. Felsö, 86. Nagy, R: Žiak, 80 divákov, ŽK: 43. Bartoš, 72. Becáni, 65. Máté, 41. Oláh, 58. Bogdáň, 33. Becáni, 89. Beck.
Kokava: Vezhdel – Bartoš (46. Beracko), Škrabák, J. Becáni (84. Nemčok), Karkus, Čavoj (46. Šuniar), Varga, Oláh (84. Mátyás), J. Becáni (84. Nemčok), Masár, Skrutek (72. Lámer).
Biskupice: Rácz – Fülöp, Nagy, Máté, Farkaš, Oláh (84. Mátyás), Varga, Bogdáň (73. Patai), Felsö, Farkas (62. Beck), Tóth (46. Vass).
Zápas sa začal vo vlažnom tempe a po chybe hosťujúcej obrany sa domáci ujali vedenia už v 4. min. gólom Masára. V 2. polčase Šuniar z protiútoku zvýšil na 2:0 a domáci sa so stavom uspokojili. Hostia to využili a vyrovnali na 2:2. V poslednej minúte obrana hostí faulovala domáceho útočníka v 16-tke a nariadený PK Masár premenil a domáci tesne zvíťazili.

TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – TJ – FK Stará Halič 6:1 (0:1)

Góly: 48. Paraj, 62. Konček, 65. a 75. a 82. Rončák (z 11m), 90. Hriň – 10. Ilčík, R: M. Jačmeník, 50 divákov, ŽK: 13. Konček.
Hrn. Zalužany: Ľupták – Škorňa, P. Markotán, Ďalog, Talán (73. Burín), Vengrín (66. Hriň), Rončák (83. Krnáč), I. Markotán (46. Golian), Murín, Konček (78. Karkusz), Paraj.
Stará Halič: Galamb – Koška, Nosáľ, Matúška, Gajdoš, Dudáš, Sivák, Kišvince, Cerovský, Ilčík, Adam.
Prvý polčas prebiehal za miernej prevahy domácich, ktorí však svoje strelecké príležitosti nevyužili. Naopak, hostia dokázali streliť úvodný gól. V 2. polčase domáci šliapli na plyn a začali sa strelecky presadzovať, čomu nasvedčuje aj šesť strelených gólov.

TJ Slovan Tomášovce – TJ Družstevník Hrnčiarska Ves 13:0 (5:0)

Góly: 5. a 78. Drugda, 9. Kamenský, 21., 62., 64. a 69. Mišo, 28. Badinka (z 11m), 38., 60., 66. a 82. Slosiar, 81. Fleško, R: Kováč, 70 divákov, ŽK: 67. Juhaniak.
Tomášovce: Grekčo – Budinec (46. Kocúr), Hrnčiar, Fleško, Tomašovič (55. Klimák), Slosiar, Ľalík, Mišo (70. Tušim), Badinka, Kamenský (46. Porubiak), Drugda.
Hrn. Ves: Horváth – Kurák, Ančo, Vyhrabáč, Hudec, Berki, Vývlek, A. Juhaniak, Nemčok, D. Juhaniak, Ostrihoň.
V prvom súťažnom zápase boli domáci jednoznačne lepším mužstvom a už polčas vyhrali 5:0. Aj v druhom polčase skórovali iba domáci a vysoko vyhrali 13:0.

TJ Slovan Halič – TJ Sokol Panické Dravce 3:2 (2:2)

Góly: 19. Linduška (z 11m), 42. a 61. Koristek – 9. Nôta, 11. Košťál, R: Peter Pašák, 73 divákov, ŽK: 29. Tóth, 31. Banga, 44. Botoš, 37. Baláž, 78. Molnár.
Halič: Mikuš – Borovec, Hámorník, Turek, Berky, J. Paľaga, Linduška (80. Ľ. Paľaga), Jakubec (87. Stanko), Gálik (76. Kurčík), Papanitz (15. Koristek), Póni.
Panické Dravce: Balog – Tóth (15. Vrabec), Nôta, J. Banga (46. A. Baláž), J. Banga (46. A. Baláž), Kubinec (84. R. Botoš), Iboš, R. Botoš, Hukkeľ (61. Molnár), Košťál, A. Baláž.
V ideálnom počasí začali domáci veľmi ospalo a hostia to využili na strelenie dvoch gólov. Potom sa hra vyrovnala a do polčasu domáci stihli aj vyrovnať skóre. Po zmene strán priemerný futbal pokračoval, o všetkom rozhodol samostatným nájazdom v 61. min. Koristek a v závere domácim ratoval tri body brankár Mikuš, keď zlikvidoval samostatný nájazd. Víťazstvo domácich bolo vydreté.

Cinobanský športový klub – ŠK Slovan Vidiná 4:0 (2:0)

Góly: 13. a 86. R. Berky, 45. a 51. M. Berky, R: Vrábeľ, 122 divákov, ŽK: 46. Molokáč, 71. Molnár, 86. Šupina, 77. Čierny, ČK: 35. Melich.
Cinobaňa: Václavík – Molokáč (71. Boroš), Suja, Studený, Hrubý, M. Berky (60. Deme), Csaba, R. Berky, Majkút, Čierny (86. Radič), Lauko (46. Šulek).
Vidiná: Bódik – Molnár, R. Šupina (89. Kučera), Juríček, Melich, P. Šupina, Hronec (60. Dobrocký), Špak, Rekšák, Miadok, Antalič (78. Olšiak).
Domáci mali od začiatku prevahu, ale hostia kontrovali protiútokmi. V 14. min. bol faulovaný Majkút a trestný kop z 25 m premenil R. Berky. V 36. min. unikajúceho Suju pre 16-tkou fauloval Melich, za čo uvidel ČK. V 45. min. sa pekne uvoľnil M. Berky a strelou k tyči zvýšil na 2:0. Druhý polčas začali domáci úspešne, keď už v 52. min. po centri Čierneho M. Berky zvýšil na 3:0. V 66. min. išiel Deme sám na brankára hostí, ale Bódik bravúrne vyrazil na roh. V 74. min. Hrubý strelil tesne nad bránu. V 87. min. zahral R. Berky priamy kop a strelou do šibenice zvýšil na konečných 4:0.