Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 26.08.2018

6. LIGA OBFZ LUČENEC

Hrnčiarska Ves – St. Halič 2:3 (1:0)

Góly: 39. Cibuľa, 82. Ostrihoň – 72. a 90. Jančkár (druhý z pok. kopu), 77. Bubenka. ŽK: 44. Kalina, 66. Ostrihoň – 35. Nosáľ, 52. Gálik. Divákov: 30.
Hrnč. Ves: Slanina – Kalina, Hudec, Cibuľa, Vývlek, Sabó, Horváth, Ostrihoň, Obročník, Michálek, Cerovský.
St. Halič: Mikuš – Matúška, Jaško, Vančo, Jančkár, Dudáš, Kišvince, Malček, Bubenka, Nosáľ, Váradi. Striedali: Šípoš, Gálik.
Úvod patril hosťom, domáci však hru vyrovnali a po štandardke išli do vedenia gólom R. Cibuľu – 1:0. Aj druhý polčas domáci začali náporom, avšak minimálne tri gólové šance zahodili, čo sa im vypomstilo a hostia dvoma gólmi otočili výsledok. V 82. min. domáci vyrovnali, ale v poslednej minúte inkasovali gól z pokutového kopu – 2:3.

Halič – Vidiná 1:3 (1:2)

Góly: 40. Dobrocký – 8. Kučera, 13. Šupina, 89. Melich. ŽK: 32. Mikuš, 60. Linduška, 75. Paľaga (všetci Halič). Divákov: 35.
Halič: Mikuš – Kička, Borovec, Nociar, Linduška, Šerfőző, Dobrocký, Poltársky, Papanitz, Paľaga, Kanát. Striedali: Stupár, Stanko, Cina.
Vidiná: Takáč – Melich, Čudovský, Šupina, Kučera, Paprnák, Špak, Hronec, Miadok, P. Šupina, Koky. Striedali: Molnár, Juríček, Stupár, Lehotský.
O zápase rozhodla prvá polhodina, ktorú domáci zaspali a inkasovali dva góly. Do polčasu sa im podarilo znížiť na 1:2, ale čo sa gólov týka, to bolo z ich strany všetko. Hostia pridali v závere zápasu ešte jeden gól a zaslúžene vyhrali.

Buzitka – Mýtna 6:1 (5:0)

Góly: 22. Becáni, 16.a 43. Deneš, 30. a 39. Vilhan, 51. Tőre – 49. Mišík. ŽK: 65. Deneš (Buzitka). Divákov: 70.
Buzitka: Čampa – Juráš, Farkaš, Bial, Imrovič, Nagy, Titton, Vilhan, Becáni, Deneš, Tőre. Striedali: Mátyás, Trizna.
Mýtna: Moravčík – Oravec, Mišík, Psotka, Bolčo, Sopóci, Demanko, Šatara, Golian, Trebuľa, Budáč. Striedali: Oláh, Piták, Fiľo.
Zápas sa odohral za príjemného počasia a domáci sa ujali vedenia už na začiatku. Jasne dominovali na ihrisku počas celého úvodného dejstva – 5:0. V druhom polčase sa hostia trochu prebrali a podarilo sa im v závere znížiť. Na tento gól však domáci hneď odpovedali gólom a stanovili na konečných 6:1.

Divín – Biskupice 1:0 (0:0)

Gól: 52. Havrla. ŽK: 70. Štengl, 68. Jamrich – 27. Jačmeník, 55. Bogdáň, 81. Sivok. Divákov: 50.
Divín: Šoltés – Berky, Marko, Haško, Z. Berky, Oláh, Tomašik, Štengl, Havrla, Paučo, Haranza. Striedali: Jamrich, Šuška, Kováč, Marko.
Biskupice: Győrgy. Erdelac, Stieranka, Juhász, Tischler, Ziliz, Jačmeník, Kunya, Nagy, Máté, Bogdáň. Striedali: Fajd, Sivok.
Domáci začali na mokrom teréne útočne, ale narážali na pevnú obranu hostí. Napriek tomu v 7. min. Havrla, v 17. min. Paučo a 25. min. Oláh svoje samostatné úniky nepremenili vďaka vynikajúcemu brankárovi hostí Györgyimu. V 30. min. pohrozili aj hostia, ale Haško zachránil v poslednej chvíli, po strele Kunyiu. Hra domácich potom stratila na presnosti, napriek tomu sa dostal do vyloženej šance Paučo, ale opäť nedal. Druhý polčas sa začal strelou hosťujúceho Jačmeníka, ktorá skončila na brvne domácej brány. Na kopačky domácich sa vkrádala nervozita a hostia postupne vyrovnali hru. Prišla však 52. min., keď Haranza vysunul Havrlu a ten prestrelil hosťujúceho brankára – 1:0. Pre divákov bola zaujímavá 63. min., keď domáci Tomášik obišiel aj brankára hostí, ale strelu do prázdnej brány obrana hostí odkopla a rýchly Máté sa rútil sám na domáceho brankára, ktorý však bravúrne zakročil. Hostia otvorili hru a domáci sa začali strachovať o víťazstvo. Dramatický záver však výsledok už nezmenil.

Kokava – Uhorské 4:1 (2:0)

Góly: 20. a 64. Bauer, 42. a 46. Šuniar – 61. Poliak. ŽK: 17. Chromek, 23. Škrabák, 41. Kamas – 11. Poliak, 14. Nosáľ, 58. Kováč, 81. Trčan, 83. Novák. Divákov: 100.
Kokava: Suja – Kamas, Hronec, Becáni, Čonka, Chromek, Varga, Bauer, Šuniar, Oláh, Škrabák. Striedali: Čavoj, Vezhdel, Bartoš, Nemčok.
Uhorské: Trčan – Skýpala, Poliak, Kováč, Straško, Hozdek, Poliak, Nosáľ, Novák, Čepko, Dibaľa. Striedali: Obročník, Mizera.
Hostia prišli do Kokavy veľmi sebavedomí, ale domáci dominovali na trávniku počas celého zápasu a zaslúžene zvíťazili.

P. Dravce – Kalinovo B 1:7 (0:6)

Góly: 51. Botoš – 3. a 14. Lőrinčík, 8. Čavoj, 18. Fungáč, 34. Ďuriško, 38. Šoltes, 47. Dobiáš (z pok. kopu). ŽK: 47. Mrváň, 79. Rácz (obaja P. Dravce). Divákov: 30.
P. Dravce: Balog – Rácz, Mrváň, Berky, Botoš, Hukkeľ, Košťál, Kubinec, Morháč, Molnár, R. Berky. Striedali: Osa, D. Berky.
Kalinovo B: Kaličiak – Nociar, Babka, Lőrinčík, Matuška, Dobiáš, Fekete, Ďuriško, Purdek, Fungáč, Čavoj. Striedali: Šoltes, Mázik.
Domácim sa zápas vôbec nevydaril a už v prvom polčase prehrávali 0:6. Až za stavu 7:0 pre hostí domáci skorigovali výsledok na konečných 1:7.

Hr. Zalužany – Podrečany 1:1 (1:1)

Góly: 37. Rončák – 29. Tomašovič. ŽK: 75. Sychra, 81. Vrbiniak (obaja Podrečany). Divákov: 80.
Hr. Zalužany: Antal – M. Markotán, P. Markotán, Ďalog, Slížik, Vengrín, Adam, Rončák, Antal, Sobek, Murín.
Podrečany: Kanát – Sychra, Tomašovič, Mišík, Sarvaš, Michalec, Mišík, Oláh, Hrdlička, Gonda, Kamenský. Striedali: Burdilák, Vrbiniak.
Zápas mal dva rozdielne polčasy. Kým prvý mal solídnu úroveň a domáci v ňom mali mierne prevahu, ale zakončovanie bolo nepresné a preto sa skončil nerozhodne. V druhom dejstve kvalita hry poklesla, najmä vďaka množstvu nepresností zo strany domácich. Remíza je napokon spravodlivá a zodpovedá predvedenej hre.