Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 24.09.2018

6. LIGA OBFZ LUČENEC

OŠK Uhorské – TJ Baník Kalinovo 2:1 (1:0)

Góly: 17. Poliak, 78. Baláž – 81. Dobiáš (z11m), R: Filip Mózer, 100 divákov, ŽK: 44. Miroslav Trčan, 66. Pavel Kováč, 12. Milan Poliak, 72. Peter Štefánik
DOMÁCI: Trčan – Lempochner, Straško (85. Kuvik), Skýpala, Kováč, M. Poliak, Nosáľ, Čepko (76. Baláž), M. Poliak, Dibala, Kurčík (90. Nociar)
HOSTIA: Kaličiak – Ďuriško, Purdek (90. Findra), Kočiš, Mázik, Čavoj, Cigánik, Dirbák (86. Vaculčiak), Lörinčík (46. Fungáč), Babka (70. Štefánik), Dobiáš.
Prvé minúty patrili hosťom, no ich šance zneškodnil výborný Trčan. V 17. min. dlhú prihrávku Straška spracoval Poliak, ušiel hosťujúcej obrane a otvoril skóre. O pár minút domáci Kurčík zahodil tutovku. V 2. polčase bol zápas vyrovnaný, ale v 78. min. Baláž prekonal brankára hostí opäť. V 81. min. hostia znížili Dobiášom z PK.

TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – TJ Slovan Halič 5:2 (2:0)

Góly: 8. Rončák, 39. Benko, 50. a 80. Markotán, 88. steinet – 85. Linduška, 87. Šerfözö, R: Ján Budinec, 60 divákov
DOMÁCI: M. Antal – Talán (63. steinet), M. Markotán, P. Markotán, Vengrín, Rončák, Adam, I. Markotán, Turoň (80. Škorňa), Benko, Szöke (46. Murín)
HOSTIA: Papanitz – Líška, Majoroš, Kökény, Kalina, Šerfözö, Linduška, Dobrocký, Stupár (65. Kajtor), Cina, Paľaga.
Celé stretnutie bolo v znamení prevahy domácich a konečné skóre zodpovedá predvedenej hre. Hostia korigovali tesne pred koncom.

FC Slovan Divín – MŠK Podrečany 1:2 (0:0)

Góly: 70. Kmeť – 48. a 76. Mišík, R: Peter Žiak, 100 divákov, ŽK: 80. Jozef Vlček, 52. Ondrej Mišík
DOMÁCI: Šoltés – Holík (83. J. Kmeť), Vlček, Haško, Z. Berky, M. Berky (56. Kováč), P. Kmeť, Jamrich, Karlík, Oláh, Paučo (67. Smejkal)
HOSTIA: Kanát – Sychra, Ľ. Vrbiniak, Tomašovič, Sarvaš, Oláh, Hrdlička, A. Mišík, Kamenský (33. Gonda), O. Mišík (90. Michalec), Burdilák (65. P. Vrbiniak).
Talianske jablká a DK značne preriedili domácu zostavu. Zápas sa začal dvomi ďalekonosnými strelami hostí, pri ktorých vynikol domáci brankár Šoltés. Následne vybojoval loptu Oláh, ale Paučo zbrkle zakončil. Hostia potom presnejšie kombinovali a získali prevahu, ktorú ale nevyužili. Naopak, najväčšiu šancu polčasu mali domáci, keď Oláh vyrazenú loptu Kanátom opäť napálil len do brankára. Druhý polčas sa začal hrubou chybou domácich a O. Mišík nezaváhal. Z protiútoku mohol vyrovnať domáci Berky, ale v poslednej chvíli šancu zahodil. Domáci sa potom trochu prebrali, ale vyšla im až akcia v 70. min., keď M. Kováč našiel Kmeťa a ten hlavou vyrovnal. Keď sa zdalo, že domáci napriek slabému výkonu zlomia zápas vo svoj prospech, prišla 80. min. a po ďalšej hrubej chybe v rozohrávke sa presadil O. Mišík – 1:2. Skúsení hostia si už zaslúženú výhru nenechali ujsť.

TJ Panické Dravce – TJ Družstevník Mýtna 1:4 (0:1)

Góly: 85. Botoš(z11m) – 45., 53. a 64. Koristek, 48. Golian(z11m), R: Filip Mózer, 38 divákov, ŽK: 50. Kristián Košťál, 47. Matúš Randís, 48. František Mrváň, ČK: 66. Peter Nôta
DOMÁCI: Balog – Košťál, O. Berky, Kubinec (62. Mydlo), Morhac (65. Molnár), Rácz, Nôta, Hukkeľ, R. Botoš, Randís (65. R. Botoš), D. Berky (46. Mrváň)
HOSTIA: Urbančok – Oravec, Bolčo, Mužík (13. Harčár), Psotka, Sopóci, Golian, Koristek (67. Piták), Trebuľa (46. Budáč), Demanko, Šatara (76. Klimo)
Na začiatku boli šance na oboch stranách, no zostali nevyužité. Hostia ukončili prvý polčas gólom do šatne. V 2. polčase už dominovali na ihrisku, to potvrdili ešte tromi gólmi a domáci už len korigovali z PK.

TJ ŠTART Kokava nad Rimavicou – ŠK Slovan Vidiná 2:1 (0:0)

Góly: 60. Oláh, 66. Chromek – 90. Melich, R: Marian Jačmeník, 100 divákov, ŽK: 62. Martin Hronec, 17. Miroslav Oláh, 62. Marek Varga, 17. Roman Šupina
DOMÁCI: Suja – Hronec, Čonka, J. Becáni, Chromek (86. Nemčok), Oláh, Varga (80. Vezhdel), J. Becáni, Šuniar (80. Sendrei), Bartoš (76. Čavoj), Beracko (74. Dubovec)
HOSTIA: Rác – Čudovský, Špak, Hronec, Molnár (67. Olšiak), Juríček, R. Major, R. Šupina, P. Šupina, Melich, Kučera.
V Kokave sa hral výborný futbal. V 1. polčase bol zápas nervózny. Šance síce mali oba tímy, ale ich nepremenili. V 2. polčase sa domáci zbavili nervozity, pressingom zatlačili súpera a padli dva góly. Hosťom sa v nadstavenom čase podarilo po chybe domácej obrany streliť čestný gól.

TJ Družstevník Hrnčiarska Ves – TJ Slovan Tomášovce 1:5 (0:4)

Góly: 55. Juhaniak – 32. Slosiar, 33. Badinka, 37. a 63. Mišo, 39. Drugda, R: Jakub Račko, 20 divákov, ŽK: 36. Dávid Juhaniak
DOMÁCI: B. Cibuľa – R. Cibuľa, Vývlek, Kalina, Fukács, A. Juhaniak, D. Juhaniak, PRIBILINEC, Vrábeľ (37. Ostrihoň), Obročník, Cerovský
HOSTIA: Grekčo – Vrbiniak, Slosiar, Fleško (62. Siviček), Tušim (69. Ambroš), Badinka (65. Petrinec), Mišo, Šurik, Mičuda (55. Dobrocký), Telek, Drugda.
Prvý polčas sa hral v réžii hostí, ktorí mali štvorgólový náskok. V tom druhom domáci skorigovali na 1:4, avšak posledné slovo mali opäť hostia a zvýšili náskok na 1:5 a potom sa už len dohrávalo.

TJ – FK Stará Halič – OŠK Biskupice 1:2 (1:2)

Góly: 13. Nosáľ(z11m) – 4. Juhász, 19. Tischler, R: Ján Fajčík, 80 divákov, ŽK: 89. Jozef Erdelac, 81. Szabolcs Tischler, 68. Miroslav Bubenka, 62. Július Juhász
DOMÁCI: Ľalík – Matúška, Nosáľ, Vančo, Dudáš, Kišvince, Abelovský, Bubenka, Šípoš, Tryzna (35. Malček), Mikuš
HOSTIA: György – Erdelac, Stieranka, Nagy, Tischler, Ziliz, Máté (90. Beck), Fülöp, Juhász, Sivok (57. Fajd), Bogdáň.
Na začiatku prebehlo slávnostné pomenovanie ihriska podľa zakladateľa futbalu v St. Haliči Jána Malatinca. Domáci nastúpili s odhodlaním konečne vyhrať, ale ani v 1. polčase im to už nevyšlo. Po prestávke mali domáci miernu prevahu, ale bez gólového efektu. Hostia pôsobili lepším dojmom a výhru si zaslúžili.

FUTBALOVÁ MLAĎ

I. liga st. žiaci U15: Zvolen – Rimavská Sobota 2:2 (0:0), góly za RS: Adamec, Komora.
I. liga st. žiaci U14: Zvolen – Rimavská Sobota 1:3 (1:1), góly za RS: Kaliňák, Levčík, Nikolas.
II. liga st. dorast: Martin – Rimavská 6:0 (4:0), Poltár – Dolný Kubín 1:1 (0:0), gól za PT: Oravec. MŠK NOVOHRAD – Banská Bystrica 0:2 (0:1).
II. liga ml. dorast: Martin – Rimavská Sobota 4:0 (4:0). Poltár – Dolný Kubín 0:8 (0:3). MŠK NOVOHRAD – Banská Bystrica 0:3 (0:2).
III. liga dorast: Tisovec – Kúpele Sliač 0:3 (0:1). Nová Baňa – Hnúšťa 2:1 (2:0), gól za Hnúšťu: Bukovský. Hriňová – Braväcovo 5:3 (3:1), góly za Hriňovú: Bariak, Gombala, Vilhan, Bariak, Hronček. Veľky Krtíš – Fiľakovo 3:4 (2:1), góly: Turán 2, Tóth – Koštial(vl.gol), Tóth, Botoš, Mag. Čierny Balog – Tornaľa 7:0 (2:0).
IV. liga dorast: Príbelce – Slovenské Ďarmoty 1:2 (1:0), góly: Ubrankovič – Kišš(z11m), Kováč. Jesenské – Dolná Strehová 5:4 (4:0), góly: Cibuľa 2, Kvanda(vl.gol), Puška, Oláh – Trajteľ 2, Berky, Matejčík(z11m). Málinec – Čebovce 3:1 (1:1), góly: Ulický 2, Lámer – Nászali.
II. liga st. žiaci: Detva – Nová Baňa 5:0 (1:0), góly: Michálik 2, Plch, Jarábek, T. Chabada. Revúca – Veľký Krtíš 1:1 (0:1), góly: Zubák – Černík. Hnúšťa – Žarnovica 1:2 (0:1), gól zýa Hnúšťu: Boľf (z11m). MŠK NOVOHRAD – Dudince 1:0 (0:0), gól: Žilka. Tornaľa – Fiľakovo 2:0 (1:0), góly: Danyi, Morvai. Poltár – Tisovec 1:5 (0:3), góly: Drugda – I. Pokoš, Balog, Vaso(z11m), Podmanický, Husanica.
II. liga ml. žiaci: Detva – Nová Baňa 6:1 (2:0), góly za DT: Fašanga 3, Koštial 2, Fukas. Revúca – Veľký Krtíš 3:0 (0:0), góly: Siman 2, Štuller. Hnúšťa – Žarnovica 0:1 (0:1).
MŠK NOVOHRAD – Dudince 1:7 (0:4), gól za LC: S. Faizi. Tornaľa – Fiľakovo 6:5 (1:3), góly: Slopovsky 2, Kankulya, Kankulya(z11m), Ferko, Š. Kárász – Mede 3, Libiak, Odzgan. Poltár – Tisovec 2:2 (0:2), góly: Žilák, Hruška – Stano 2.
Hriňová – Vigľaš 0:4 (0:2). Radzovce – Sliač 0:5 (0:3). Kokava – MŠK NOVOHRAD 3:1 (2:1), góly: Filipiak 2, Bambura(z11m) – Kováč. Senohrad – Jesenské 2:1 (1:1), gól za Jesenské: Berky. Divín – Kalinovo 8:1 (5:0), góly: Drugda 2, Žilka 2, Bucha, Kováč, Goljan, Dominik – Mayer.
III. liga ml. žiaci: Hriňová – Vigľaš 14:1 (4:0), góly za Hriňovú: R. Gonda 2, Dvorský 6, Hriseňko 3, T. Gonda, Kršiak, Tršo. Radzovce – Sliač 15:0 (7:0), góly: Slnek 2, György 8, Földi(z11m), Vrťo(vl.gol), Kökény, Fajd, Oláh. Kokava – MŠK NOVOHRAD 0:19 (0:8), góly: Németh 4, Brunner 2, Činčura 5, Gúgľava 3, Pocklan, Papp, Holas, Dudáš, Mede. Senohrad – Jesenské 7:4 (4:1), góly za Jesenské: Kováč 2, Berki 2. Divín – Kalinovo 6:13 (2:5), góly: Gendi 4, Komár, Oláh – Paulovič 6, Paprnák 6, Hanuska.
5. liga dorast ObFZ LC: Hrnčiarska Ves – Divín 0:13 (0:3), góly: Goljan 4, Beňo 5, Fízeľ, P. Kováč, Drugda, R. Kováč. Hrnčiarske Zalužany – Tomášovce 2:7 (1:2), góly: Szalaj(z11m), Bari – Kamenský 3, Matiáš, Melicher, Vaculčiak, Vaculčiak(z11m).
4. liga žiaci ObFZ LC: Vidiná – Lovinobaňa 2:1 (1:1), góly: Kamenský, Urda – Čipčala. Cinobaňa – Málinec 4:2 (2:1), góly: Šróba 3, Deme – Štafurik, K. Gašpar. Tomášovce – Látky 4:1 (2:0), góly: Mrtvik 2, D. Drugda, Šuták – Baláž.
5. liga žiaci ObFZ LC: Halič – Mýtna 14:0 (7:0), góly: Budáč 3, Szabó 3, Nuota 2, Hlavna 4, Váradi, Kováč.Veľá nad Ipľom – Málinec 0:8 (0:3), góly: Štafurik 4, Ferko, Ferko(z11m), L. Vilhan, Krňan. Utekáč – Boľkovce 20:2 (12:0), góly: Oláh 9, Fízer 4, Šuniar 4, Oľha, Vetrák, Kalmárová – Kuchár, Furik. Uhorské -Stará Halič 0:6 (0:2), góly: Kamenský 2, Botoš 4.