Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 21.10.2018

6. LIGA OBFZ LUČENEC

Uhorské – Mýtna 1:2 (1:2)

Góly: 23. Čepko – 3. Šatara, 34. Demanko, R: Peter Žiak, 60 divákov, ŽK: 74. Oravec, 62. Psotka, 83. Hozdek, 36. Dibala, 52. Budáč, 28. Baláž, 85. Obročník, 75. Moravčík.
Uhorské: Trčan – A. Rončák, Skýpala, Kováč, Poliak – Straško, Hozdek, Dibala, Čepko – Kuvik, Baláž. Striedali: Nosáľ, Obročník.
Mýtna: Urbančok – Oravec, Bolčo, Psotka, Šatara – Golian, Trebuľa, Budáč, Koristek – Harčár, Demanko. Striedali: Fiľo, Moravčík.
Úvodné dejstvo sobotného zápasu lepšie zvládli hostia a do šatní sa tak odišlo za stavu 1:2. V druhom polčase boli domáci jasne lepším mužstvom, zatlačili hostí pred ich šestnástku, no šance končili buď na brankárovi alebo neboli dotiahnuté do úspešného konca. A tak si futbalisti Mýtnej odniesli šťastné tri body.

Hrnčiarske Zalužany – Divín 4:1 (2:1)

Góly: 35. a 74. Turoň, 40. Vengrín, 76. Rončák – 21. Štengl, R: Ján Budinec, 50 divákov.
Hrn. Zalužany: P. Markotán – Talán, Adam. M. Markotán, Škorňa – Vengrín, Benko, I. Markotán, Rončák – Turoň, Steinet. Striedali: Krnáč, Szöke.
Divín: Šoltés – Holík, Marko, Berky, Štengl – Haranza, Oláh, V. Havrla, D. Havrla – Smejkal, Tomašik.
Chladné a veterné počasie nepridalo na kvalite zápasu. Hostia z Divína pricestovali len s desiatimi hráčmi. Dlho však dokázali držať s domácimi tempo. Domáci otočili výsledok dvoma zlepenými gólmi pred polčasom. V druhom polčase sa hosťujúcemu celku zranil ďalší hráč, čomu prispôsobili taktiku a stiahli sa do obrany Domáci vďaka nepresnostiam dlho túto početnú prevahu nevedeli zužitkovať. Výsledok prikrášlili až v záverečnej štvrťhodine.

Kokava nad Rimavicou – Halič 4:2 (3:0)

Góly: 7., 18. a 21. Šuniar, 60. J. Becáni – 50. Šerfözö, 86. Kanát, R: Filip Mózer, 100 divákov, ŽK: 20. Kajtor, 89. Kanát.
Kokava: Suja – Hronec, Škrabák, Kamas, Becáni – Oláh, Varga, Sendrei, Šuniar – Bauer, Čavoj. Striedali: Dubovec, Čonka, Chromek, Vezhdel.
Halič: Kajtor – Linduška, Rubint, Líška. Kökény – Šerfözö, Dobrocký, Majoroš, Sásik – Stupár, Kanát. Striedal: Tóth.
Tento zápas mal pre domácich tri kladné stránky. Hetrik Šuniara, exkluzívny gól Jakuba Becániho a zahrali si aj hráči z lavičky. Výhra je síce zaslúžená, ale výkon bol tragický.

Hrnčiarska Ves – Buzitka 0:3 (0:0)

Góly: 52. Malatinec, 79. Titton, 85. Pribilinec (vlastný), R: Jakub Račko, 15 divákov, ŽK: 45. Hudec, 48. Pribilinec, 74. Deneš.
Hrn. Ves: Juhaniak – Cibuľa, Kalina, Vrábeľ, Vývlek – Juhaniak, Horváth, Hudec, Pribilinec – Ostrihoň, Sabó.
Buzitka: Čampa – Lapin, Farkaš, Nagy, Farkas – Titton, Imrovič, Ľalík, Becáni – Deneš, Malatinec. Striedali: Mátyás, Trizna.
Domáci si hlavne za prvý polčas zaslúžia pochvalu, keď s kvalitným súperom držali krok. V druhom polčase hostia dvakrát skórovali a v závere si domáci ešte strelili aj vlastenca. Ťažko sa dá bodovať, pokiaľ nestrieľate góly.

Stará Halič – Podrečany 4:2 (0:0)

Góly: 48. a 75. Nosáľ, 67. Abelovský, 90. Bubenka – 71. Kamenský, 86. Tomašovič, R: Marian Jačmeník, 60 divákov.
Stará Halič: Ľalík – Matúška, Nosáľ, Jančkár, Dudáš – Abelovský, Malček, Bubenka, Šípoš – Vančo, Gálik. Striedal: Mikuš.
Podrečany: Kanát – Sychra, Vrbiniak, Tomašovič, Sarvaš – Hrdlička, Oláh, Filčík, Burdilák – Mišík, Kamenský. Striedal: Haferník.
Na súťaž 6. ligy to bol veľmi dobrý zápas. Obe mužstvá si od začiatku nič nedarovali, bol oveľa osobných súbojov, ale v rámci fair-play. Domáci mali väčšiu snahu po výhre a skúsenejších hostí zaslúžene porazili.

Kalinovo B – Vidiná 7:1 (3:1)

Góly: 6. Ďuriško (z 11m), 34. a 52. Fungáč, 44. Dobiáš, 63. Ďuriško, 83. Babka, 88. Mázik – 26. Šupina (z 11m), R: Ivan Laššák, 50 divákov, ŽK: 51. Koky, 25. Nociar.
Kalinovo B: Wittlinger – Ďuriško, Purdek, Fungáč, Babka – Fekete, Cigánik, Nociar, Dirbák – Koták, Dobiáš. Striedali: Mázik, Naday, Findra, Čavoj, Paál.
Vidiná: Rác – Hronec, R. Šupina, Melich, Miadok – P. Šupina, Koky, Molnár, Juríček – Antaličm, Čudovský. Striedali: Stupár, Kučera, Lehotský, Paprnák.
Zápas mal dobrú úroveň, domáci si schuti zastrieľali, boli lepším mužstvom, ale aj hostia zanechali dobrý dojem. Len sa strelecky nepresadili.

Biskupice – Tomášovce 3:0 (1:0)

Góly: 44. Fleško(vl.gol), 48. Juhász, 74. Tischler, R: Peter Žiak, 50 divákov, ŽK: 74. Tischler, 50. Jačmeník, 70. Siviček, ČK: 90. R. Máté.
Biskupice: György – Erdelac, Stieranka, Tischler, R. Máté – Fulöp, Sivok, Jačmeník, Juhász – Bogdáň, M. Máté. Striedal: Fajd.
Tomášovce: Grekčo – Vrbiniak, Fleško, Badinka, Mišo – Šurik, Barcaj, Drugda, Porubiak – Tušim, Telek. Striedal: Siviček.
V 1. polčase bolo stretnutie obojstranne bojovné, keď mierne navrch mali domáci. Mali tri čisté gólové šance a nastrelili aj žrď. Túto miernu prevahu domáci vyjadrili do polčasu len jedným gólom. Aj hostia mali dve tutovky, ale domáci brankár ich zlikvidoval. V 2. polčase domáci zvýšili tempo, pridali na dôraze, čo vedeli vyjadriť aj peknými gólmi. Celkovo to bolo stretnutie, na ktoré sa dalo pozerať.

FUTBALOVÁ MLAĎ

II. liga st. dorast: Poltár – Liptovský Mikuláš 0:7 (0:1). Dolný Kubín – Rimavská Sobota 5:0 (2:0). MŠK Novohrad – Žilina 0:2 (0:1).
II. liga ml. dorast: Poltár – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0 (0:0), MŠK Novohrad – Žilina 2:0 (1:0), góly: Berky 2.
III. liga dorast: Nová Baňa – MFK Detva 2:3 (2:2), góly za DT: Kováč 2, P. Kluka. Hriňová – Tisovec 1:4 (1:3), góly: Hronček – Bodor 3, Hanuska. Fiľakovo – Tornaľa 2:0 (2:0), góly: Botoš, Bolla. Hnúšťa – Braväcovo 2:2 (1:0), gól za Hnúšťu: Turoň, Cibuľa.
IV. liga dorast: Príbelce – Jesenské 6:1 (2:0), góly: Klacso 3, Kováč, Krajč, Bertók – Bari. Bušince – Nenince 1:7 (0:5), góly: Kováč(z11m) – Kuzma 2, Ohajda 2, Húšťava(z11m), Nagy, Klinko. Čebovce – Slovenské Ďarmoty 3:1 (2:1), góly: Bubenčík 2, Koštial – Horváth.
II. liga st. žiaci: Hnúšťa – Revúca 5:2 (2:1), góly: Kaločay 3, Segeč, Černecký – Medvec, Rejdovian. MŠK Novohrad – Nová Baňa 1:1 (0:0), gól za LC: Žilka. Tisovec – Žarnovica 1:0 (1:0), gól: S. Pokoš. Fiľakovo – Dudince 0:0. Detva – Krupina 0:0. Tornaľa – Veľký Krtíš 2:1 (1:0), góly: Danyi 2 – Kukučka. Poltár – Banská Štiavnica 2:5 (2:2), góly za PT: Ťažký, Čverčko.
II. liga ml. žiaci: Hnúšťa – Revúca 1:6 (1:1), góly: Pavko – Siman 2, Galovič, Galovič(z11m), Furman, Schmiedl. MŠK Novohrad – Nová Baňa 3:2 (1:0), góly za LC: Kovács, Fehérvári, Činčura. Tisovec – Žarnovica 0:8 (0:4). Fiľakovo – Dudince 3:5 (2:2), góly za Fiľakovo: Mede, Juhaniak, Bohó. Detva – Krupina 5:2 (3:1). Góly za DT: Debnár, Koštial, Fašanga, Chamula, Klinec. Poltár – Banská Štiavnica 1:7 (1:0), gól za PT: A. Sendrei
III. liga st. žiaci: Hriňová – Kalinovo 4:2 (2:0). Sliač – Jesenské 9:0 (5:0). Radzovce – Brusno 2:2 (1:2), góly za Radzovce: Porteleki 2. Kokava – Divín 5:2 (4:1), góly: Filipiak 3, Karkus, Horváth – Daniel, ElGendi MŠK Novohrad – Kováčová 2:3 (1:0), góly za LC: Haráni, Berky.
III. liga ml. žiaci: Hriňová – Kalinovo 14:0 (7:0). Sliač – Jesenské 10:2 (5:1), gól za Jesenské: BALOG, Radič. Radzovce – Brusno 2:6 (1:5), gól za Radzovce: György 2. Kokava – Divín 12:1 (5:1), góly: Horváth 3, Rafael 2, Berky 2, VargaLukaš 2, Paučo(vl.gol), Vojenčák, Oláh(vl.gol) – Paučo. MŠK Novohrad – Kováčová 2:1 (0:0), góly za LC: Dudáš, Németh.
5. liga dorast ObFZ LC: Hrnčiarska Ves – Tomášovce 2:8 (0:8), góly: Benda(z11m), Rafael – Melicher 3, Kamenský 3, Vaculčiak, Putnoki. Hrnčiarske Zalužany – Halič 0:9 (0:3), góly: Gonda 2, R. Koristek 3, M. Koristek, Farkaš, Vrábeľ 2.
4. liga žiaci ObFZ LC: Vidiná – Látky 1:3 (0:1), góly: Urda – Sivok 2, Baláž. Buzitka – Málinec 1:9 (1:5), góly: Balog – Štafurik 2, Gašpar 5, Vilhan 2. Biskupice – Tomášovce 6:0 (2:0), góly: Mušuka 2, Oláh 4.
5. liga žiaci ObFZ LC: Veľká nad Ipľom – Utekáč 11:0 (8:0), góly: Oláh 2, Rácz 6, Berky, Fertö, Papp. Halič – Boľkovce 19:1 (12:1), góly: Budáč 3, Szabó 7, Pócoš 3, Nuota 2, Hlavna 3, Kováč – Kuchár. Stará Halič – Málinec 2:11 (1:3), góly: Vrábeľ, Berkiová – L. Vilhan 3, Lačný 2, Mušuka 3, Štafurik 3. Uhorské – Mýtna 1:14 (1:8), góly: Višniar – Podhora 3, Berky 6, Palúch, DannBaluch, Gurín, Iždinský, Zachar.