Súťažný ročník 2018/2019

Súhrn kola 04.11.2018

6. LIGA OBFZ LUČENEC

Uhorské – Buzitka 3:0 (2:0)

Góly: 7. Dibala, 12. Dibala (z 11m), 48. Novák, R: Stanislav Polomský, 120 divákov, ŽK: 12. Farkaš.
Uhorské: Trčan – Straško, Skýpala, Kováč, Mi. Poliak – Nosáľ, Ma. Poliak, Dibala, Kurčík – Čepko, Novák. Striedali: Obročník, Siheľský, Pribišan, Baláž, Kuvik.
Buzitka: Čampa – Lapin, Juráš, Farkaš, Nagy - Titton, Vilhan, Becáni, Ľalík -Deneš, Malatinec. Striedali: Bial, Farkas, Mátyás.
Na minulotýždňovú nešťastnú prehru museli domáci rýchlo zabudnúť a poctivo sa pripraviť na lídra súťaže. Domáci hneď od úvodu vybehli na hostí a v 12. min. dvomi gólmi Dibalu viedli 2:0. Hostia mohli skorigovať výsledok po rohu, no lopta skončila na brvne. Na opačnej strane mohol náskok domácich zvýšiť Kurčík, no samostatný nájazd nepremenil. Úvod 2. polčasu opäť lepšie vyšiel domácim, keď Novák nádhernou strelou spoza 16-tky dal na 3:0. Po tomto momente domáci umnou hrou výsledok udržali a zaslúžene zvíťazili. Tréner domáceho mužstva ďakuje všetkým činovníkom klubu a v neposlednom rade aj verným divákom za dôveru počas celej jesennej časti sezóny.

Kalinovo B – Podrečany 9:1 (5:0)

Góly: 2. a 42. Ďuriško, 15., 33., 40. a 66. Dobiáš, 48. Fungáč, 73. a 82. Lörinčík – 65. Mišík, R: Peter Žiak, 70 divákov, ŽK: 48. Purdek.
Kalinovo B: Wittlinger – Ďuriško, Purdek, Koták, Mázik – Fungáč, Babka, Fekete, Čavoj – Cigánik, Dobiáš. Striedali: Nociar, Findra, Dirbák, Lörinčík, Paál.
Podrečany: Kanát – Sychra, Ľ. Vrbiniak, Tomašovič, Sarvaš – Hrdlička, Oláh, Haferník, A. Mišík – O. Mišík, Burdilák. Striedali: Válek, Gonda.
Domáce mladé pušky sa rozlúčili s jesennou časťou súťaže vysokým víťazstvom nad snaživým súperom z Podrečian.

Tomášovce – Vidiná 3:0 (0:0)

Góly: 84. a 53. Mišo, 89. Telek, R: Jaroslav Kojnok, 100 divákov, ŽK: 32. Melich, 81. Ľalík, ČK: 83. Čudovský, 45. Kučera.
Tomášovce: Grekčo – Vrbiniak, Slosiar, Fleško, Hrnčiar – Badinka, Mišo, Šurik, M. Barcaj – Porubiak, Drugda. Striedali: Ambroš, Dobrocký, P. Barcaj, Telek, Ľalík.
Vidiná: Rác – Melich, Miadok, P. Šupina, Molnár – Čudovský, Kučera, R. Šupina, Špak – Hronec, Antalič. Striedal: Koky.
Prvý polčas bol vyrovnaný so šancami na oboch stranách, ktoré však mužstvá nevyužili. V 45. min. za držania za vyloženej gólovej šanci domáceho Porubiaka videl ČK Kučera. Druhý polčas začali lepšie domáci. V 53. min. z priameho kopu z 25 m bombou k tyči otvoril skóre Mišo. V 59. min. pekne vystrelil Mišo, no brankár hostí Rác bravúrne vyrazil. Potom prevzali iniciatívu hostia, vytvorili si šance. V 74. min. dali gól, ale rozhodca ho za faul na brankára neuznal. V 83. min. sa hostia zbytočne oslabili, keď sa hrubú urážku rozhodcu vylúčili Čudovského. To domáci využili a v 84. min. opäť Mišo dal na 2:0 a v 88. min. zavŕšil skóre zápasu Telek na 3:0.

Hrnčiarske Zalužany – Panické Dravce 3:1 (nedohrané pre inzultáciu hlavného rozhodcu)

Góly: 4. Pisár, 56. Morháč (vl. gól), 75. I. Markotán – 11. Morháč, R: Peter Budáč, 100 divákov, ŽK: 26. Botoš, 78. D. Berky, ČK: 78. D. Berky.
Hrn. Zalužany: Ľupták – Talán, P. Markotán, Rončák, Škorňa – Vengrín, Adam, Benko, Murín – Pisár, I. Markotán. Striedali: Szöke.
Pan. Dravce: Balog – Rácz, Hukkeľ, Randís, O. Berky – Molnár, Morháč, Košťál, Róbert Botoš – Nôta, Roman Botoš. Striedali: R. Berky, Kubinec, D. Berky.

Kokava nad Rimavicou – Divín 3:2 (0:2)

Góly: 49. Bauer, 61. Oláh, 65. J. Becáni – 1. Kováč, 28. Smejkal, R: Ján Šága, 100 divákov, ŽK: 72. Marko.
Kokava: Suja – Ján Becáni, Hronec, Čonka, Škrabák – Jakub Becáni, Chromek, Oláh, Varga – Šuniar, Bauer. Striedali: Čavoj, Beracko, Čavoj, Kamas, Vezhdel, Sendrei.
Divín: Šoltés – Holík, Marko, Berky, Haško – Tomašik, Štengl, Haranza, Paučo – Smejkal, Kováč.
Hostia prišli s oslabeným mužstvom, ktoré v 1. polčase boli veľmi efektívne. Mali dve šance a tie aj premenili. Domáci hrali extrémne nervózne, ale do 2. polčasu nastúpili ako vymenení. Otočili nepriaznivý výsledok. Jesenným majstrom sa tak stala Kokava nad Rimavicou.

Stará Halič – Halič 2:1 (1:1)

Góly: 20. Nosáľ (z 11m), 80. Bubenka – 29. Borovec, R: Ivan Laššák, 140 divákov, ŽK: 49. Jančkár, 31. Borovec, 49. Paľaga, 63. Šerfözö.
Stará Halič: Mikuš – Matúška, Vančo, Malček, Jančkár – Dudáš, Abelovský, Bubenka, Svorad – Kišvince, Nosáľ. Striedali: Šípoš, Váradi, Koška, Salaj.
Halič: Kajtor – Linduška, Rubint, Líška, Kökény – Dobrocký, Borovec, Majoroš, Cina – Kanát, Paľaga. Striedali: Stupár, Šerfözö.
Za pekného počasia pred dobrou diváckou kulisou sa hral dobrý futbal. Obe mužstvá si od začiatku nič nedarovali. Prvý polčas bol v réžii hostí, ale aj tak sa domáci ujali vedenia gólom z PK, ktorý premenil kto iný ako Nosáľ. Hostia mali stále miernu prevahu, čoho výsledok bol vyrovnávajúci gól Borovca z priameho kopu. Druhý polčas domáci trochu ožili, ale aj tak mali viac vyložených šancí hostia. Tie však nepremenili. V posledných minútach domáci pridali na dôraze, z čoho pramenil víťazný gól domácich. Strelcom bol M. Bubenka. Zápas so šťastím vyhrali domáci.

Biskupice – Mýtna 0:2 (0:2)

Góly: 15. Mahút, 32. Golian (z 11m), R: Peter Pašák, 100 divákov, ŽK: 31. Erdelac, 68. Sopóci, 57. Koristek.
Biskupice: György – Stieranka, Tichler, Fülöp, Erdelac – Juhász, Bogdáň, Patai, Nagy – Máté, Sivok. Striedali: Fajd, Ziliz.
Mýtna: Urbančok – Oravec, Bolčo, Mahút, Moravčík – Mužík, Sopóci, Mišík, Golian – Budáč, Koristek. Striedali: Fiľo, Harčár, Piták.
V ideálnom futbalovom počasí početná divácka kulisa nezastihla domácich v najlepšej forme. V 1. polčase od 15. min. sa hra odohrávala najmä v réžii hostí, ktorí svoju prevahu potvrdili aj strelením dvoch gólov. V 2. polčase sa hralo medzi 16-tkami bez väčších gólových šancí. Hostia udržiavali dvojgólový náskok a domáci sa na nič mimoriadne nezmohli.