menu

Archív

Halový turnaj o Pohár predsedu ObFZ Veľký Krtíš

V sobotu 21. januára 2017 sa uskutočnil v poradí už 9. ročník halového turnaja o Pohár predsedu ObFZ , ktorý tento rok organizoval ObFZ Veľký Krtíš.
Turnaj sa uskutočnil v športovej hale v Modrom Kameni, pozvanie prijali všetky výbery oblastných futbalových zväzov. Mužstvá boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín.
V skupine „A" sa stretli ObFZ Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom a Zvolen.
V skupine „B" zase na seba narazili ObFZ Lučenec, Banská Bystrica a Rimavská Sobota.

Súboje v skupinách priniesli tieto výsledky:

Skupina „A":
ObFZ Veľký Krtíš – ObFZ Zvolen 5:1
ObFZ Veľký Krtíš – ObFZ Žiar n/H. 4:1
ObFZ Žiar n/H. – ObFZ Zvolen 5:1

V skupine „A" v úvodnom stretnutí zvíťazil výber ObFZ ObFZ VK nad výberom ObFZ ZV pomerne vysokým výsledkom a naznačil vysoké ambície. Aj v druhom zápase v skupine potvrdil výber ObFZ VK dobrú výkonnosť a po vyrovnanom stretnutí zvíťazil nad ObFZ ZH a vybojoval si už v predstihu účasť vo finále. O 2. miesto v skupine A zvíťazil výber ObFZ ZH presvedčivo nad výberom ObFZ ZV a tým sa po roku znova kvalifikoval do súboja o 3.miesto v nadstavbovej časti.

 

Skupina „B"
ObFZ Lučenec – ObFZ B. Bystrica 2:3
ObFZ B. Bystrica – ObFZ R. Sobota 6:1
ObFZ Lučenec – ObFZ R. Sobota 4:4

V úvodnom stretnutí skupiny B nastúpili finalisti posledných dvoch ročníkov výbery ObFZ Lučenec a ObFZ Banská Bystrica. Vo veľmi dobrom stretnutí náš výber vyhrával už 2:0, ale výber BB preukázal maximálnu snahu, podarilo sa im vyrovnať a minútu pred koncom stretnutia strelili víťazný gól. Výber ObFZ BB zvíťazil aj v 2. Zápase, keď jednoznačne zvíťazil nad výberom ObFZ RS, čím si zároveň potvrdil účasť vo finále. V ďaľšom stretnutí sa stretli tradiční rivali výbery ObFZ LC a ObFZ RS, kde obaja túžili o účasť v stretnutí o 3. miesto. Narazili sme na zdatného súpera, v úvode sme sa dostali do vedenia,ale po zbytočných chybách súper otočil skóre na 1:3 a neskôr na 2:4. Náš výber však zmobilizoval všetky sily, podarilo sa mu vyrovnať a v hektickom závere udržať remízu, ktorá vďaka lepšiemu skóre zaručovala účasť v stretnutí o 3.miesto v nadstavbovej časti.

Po súbojoch v základných skupinách nasledovali súboje o konečné umiestnenie. V súboji o konečné piate miesto na seba narazili ObFZ Rimavská Sobota a ObFZ Zvolen. Po výsledku 5:3 sa na piatom mieste umiestnili Zvolenčania.
V súboji o bronz na seba narazili ObFZ Lučenec a ObFZ Žiar nad Hronom. Po dramatickom priebehu a výsledku 5:3 sa tešili z tretieho miesta hráči nášho výberu ObFZ LC.

Vo finálovom stretnutí sa stretli domáci výber ObFZ Veľký Krtíš a proti ObFZ Banská Bystrica. Stretnutie malo vysokú úroveň, bolo veľmi vyrovnané, nakoniec však zvíťazil výber ObFZ BB a obhájil tým prvenstvo z minulého roka. Ceny odovzdával predseda ObFZ Veľký Krtíš Gabriel Bacsa, sekretár p. Ján Latinák.

Náš výber na turnaji reprezentovali nasledovní hráči:

Csongor György, Peter Mikuš – Jozef Erdelac, Karol Püspöky,Zoltán Csaba, Patrik Jančkár, Michal Nosáľ, Nikolas Mičuda, Roman Vilhan, Jakub Ľalík, Radomír Berky, Marcel Lukáč, Matej Kurčík, Peter Dudáš ml.
Tréneri: Milan Gibala, Peter Dudáš st.Vedúci mužstva: Dušan Trčan.

Za dôstojnú reprezentáciu sa nášmu výberu poďakovali Mgr. Radoslav Čičmanec – predseda ObFZ Lučenec a p. Štefan Pastorek – sekretár ObFZ Lučenec