menu

Aktuality

Vyhodnotenie Zimného pohára 2024

V priebehu januára až marca, teda v priebehu zimného prípravného obdobia, sa uskutočnil 16. ročník Zimného pohára. Prihlásilo sa naň 10 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Zápasy sa odohrávali na umelej tráve mestského štadióna v Lučenci. V základnej časti potvrdzovali svoju hernú kvalitu družstvá z krajských súťaží Radzovce a Buzitka, ale dobrú hru predvádzali aj tímy z oblastnej súťaže Santrio Láza, Mýtna, Vidiná a príjemným prekvapením boli aj výsledky Biskupíc.

Prvú semifinálovú dvojicu tvorili Santrio Láza a Mýtna, keď po vyrovnanom 1. polčase a vylúčení hráča Mýtnej dominovalo mužstvo Santria a postúpilo do finále. V druhom semifinále nastúpili proti sebe Radzovce a Biskupice. V tomto zápase hráči hostí odolávali hernej kvalite Radzoviec len v 1. polčase a napokon po vysokej výhre sa dostalo do finále družstvo Radzoviec.

Zápas o 3. miesto medzi družstvami Mýtnej a Biskupíc sa odohral tiež na UT v Lučenci. Víťaz skupiny „B" Družstevník Mýtna nenechal nič na náhodu a po dobrom výkone jednoznačne zvíťazil.

Na finálový zápas, ktorý sa po dohode klubov odohral na prírodnom ihrisku v Radzovciach, vycestovali hráči Santria Láza. Za pekného slnečného počasia, pri peknej diváckej kulise, začali lepšie hráči Santria, ktorí však svoje vyložené gólové príležitosti nevyužili a tak sa po peknej akcii ujalo vedenia družstvo Radzoviec. Po polčasovej prestávke sa hráči hostí snažili vyrovnať, zlepšenou hrou si vypracovali znovu viaceré sľubné príležitosti, ale žiadna z nich neskončila v súperovej bráne. Naopak, rozhodnutie o osude zápasu prišlo vlastným gólom hostí v závere zápasu. Tento gól uzavrel finále a rozhodol o zaslúženom víťazovi 16. ročníka zimného pohára ObFZ Lučenec.

Slávnostné vyhodnotenie turnaja sa uskutočnilo za účasti predsedu ObFZ Lučenec p. Radoslava Čičmanca a sekretára Štefana Pastoreka. Najlepším strelcom sa s 12-timi gólmi stal Dávid Telek z Vidinej.


Výsledky finálových zápasov ZP 2024:

Semifinále 1: Družstevník Mýtna – Santrio Láza 1:5
Semifinále 2: OŠK Radzovce – OŠK Biskupice 5:0


Zápas o 3. miesto:

Družstevník Mýtna - OŠK Biskupice 5:0

Finále:

OŠK Radzovce – Santrio Láza 2:0