menu

Aktuality

Náš výber U12 v Kalinove víťazne

Dňa 16. mája 2024 sa na futbalovom štadióne Baník Kalinovo uskutočnil pravidelný turnaj medzioblastných výberov mladších žiakov – ročník 2012 medzi výbermi ObFZ Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš. Tento rok bol organizátorom náš ObFZ Lučenec a ako miesto turnaja si vybral krásny futbalový areál v Kalinove. Turnaj prebiehal podľa propozícií TMK SsFZ za účasti garanta p. Jána Štrbu- koordinátora výberov mládeže SsFZ . Hralo sa systémom každý s každým, na skrátenom ihrisku, s hracím časom 2x30 minút.

V prvom zápase nastúpili výbery ObFZ LC a ObFZ VK. Zaujímavé a vyrovnané stretnutie sa v riadnom čase skončilo remízou 3:3, v penaltovom rozstrele bol úspešnejší výber ObFZ Lučenec v pomere v pomere 3:2.

Nasledovalo slávnostné otvorenie turnaja v réžii predsedu ObFZ LC Radoslava Čičmanca, J.Štrbu a predsedu TMK SsFZ a ObFZ Rimavská Sobota p. Petroka.

Po slávnostnom otvorení sa v druhom zápase stretli výbery ObFZ R. Sobota a ObFZ Veľký Krtíš. Hráči výberu VK boli zdatným súperom, ale technicky i herne vyspelejší výber R. Soboty potvrdil svoje kvality a zvíťazil v pomere 5:0.

V poslednom zápase nastúpili výbery ObFZ LC a ObFZ RS, keď po I. polčase vyhrával výber ObFZ RS v pomere 1:0, ale v 2. polčase dominoval výber ObFZ LC a nakoniec zvíťazil v pomere 2:1. Po dvoch rokoch sa tak stal víťazom turnaja.

Na základe výsledkov z jednotlivých zápasov sa na 1. mieste umiestnil výber ObFZ Lučenec, ObFZ R. Sobota obsadil 2. miesto a tretí skončil výber ObFZ Veľký Krtíš.

Po skončení posledného stretnutia nasledovalo slávnostné vyhodnotenie turnaja a porada trénerov, na ktorej bolo zo všetkých prítomných hráčov vybratých 20 a 2 náhradníci pre nasledujúci regionálny turnaj.

Turnaj prebehol na veľmi dobrej športovej i spoločenskej úrovni, poďakovanie si zaslúžia osobitne p. J. Šárkan – starosta obce Kalinovo a ing. J. Šulaj – prezident Baník Kalinovo za poskytnutie ihriska, sociálnych priestorov a stravy. K bezproblémovému priebehu jednotlivých stretnutí prispel aj rozhodca Róbert Palica.

ObFZ Lučenec ďakuje za príkladnú reprezentáciu chlapcom: Hoďa, Knapp, Babinský, A. Segeč, D. Segeč, Kamenský, Kováč, Rubint, Kurčík, Farkaš, Matuška, Očenáš, Dováľ, Salaj, Végh, Šerfözö, Jančo, Mázor .

Tréneri: Peter Turic, Adam Keszi, vedúci mužstva- Ján Havran.

Výsledky jednotlivých stretnutí:

Výber ObFZ LC – Výber ObFZ VK 3 : 3 (3:2 po PK)
Výber ObFZ VK - Výber ObFZ RS 0 : 5
Výber ObFZ LC - Výber ObFZ RS 2 : 1

1. Výber ObFZ Lučenec                               2   2  0  0   5 : 4   6
2. Výber ObFZ Rimavská Sobota                2  1  0  1   6 : 2    3
3. Výber ObFZ Veľký Krtíš                            2  0  0  2   3 : 8    0