menu

Fotogaléria 2024

Rozhodcovia patriaci pod ObFZ Lučenec sa umiestnili na krásnom 2. mieste

Po roku si opäť rozhodcovia v rámci stredokraja zmerali sily. Turnaja o pohár predsedu KR SsFZ sa zúčastnili aj rozhodcovia z Oblastného futbalového zväzu Lučenec. V Športovej hale v Hnúšti sa stretlo deväť vyrovnaných tímov. V skupinovej fáze turnaja postupne výber z Lučenca odohral zápasy proti Zvolenu, Dolnému Kubínu, Martinu a Banskej Bystrici.

V otváracom zápase turnaja sme nastúpili proti Zvolenu. Zápas sme mali pevne v rukách. Po dvoch góloch do siete súpera sme v posledných sekundách zápasu stratili koncentráciu a inkasovali. Aj napriek tomu sme do turnaja vstúpili výhrou 2:1.
V druhom zápase nás čakal výber z Dolného Kubína. Rozhodcovia z Lučenca boli odhodlaní nadviazať na dobrý výkon t prvého zápasu, čo sa im aj darilo. Po vydarených akciách sme postupne zvyšovali náskok a súperovi sme strieľali gól za gólom. Konečný stav druhého stretnutia 7:0.

Po dvoch víťazstvách verili rozhodcovia z Lučenca v priaznivý výsledok aj v ďalšom zápase proti Martinu. Výkon v prvej časti zápasu však nebol vôbec ideálny. Súperovi sa podarilo streliť dva góly do našej siete. Ďalší priebeh zápasu bol veľmi napínavý a pomerne nervózny z obidvoch strán. Aj vďaka bojovnému výkonu sa však podarilo Lučenčanom v posledných minútach výsledok zvrátiť, keď na 3:2 pre Lučenec upravoval Ján Šága.

V poslednom skupinovom nám boli súperom Banskobystričania. Lučenčanom stačilo na prvenstvo v tabuľke remíza. Po nemastnom-neslanom zápase sa nám podarilo vybojovať remízu. Po nerozhodnom výsledku 1:1 sme sa umiestnili na prvom mieste v tabuľke a našim súperom v semifinále bol výber zo Žiliny.

V semifinálovom zápase sa nám darilo. So Žilinou sme odohrali dobrý zápas a po výsledku 3:1 sme postúpili do vytúženého finále. Vôbec nikoho z prítomných neprekvapilo, že súperom nám bol mladý výber z Liptovského Mikuláša. Rozhodcom z Lučenca došla v zápase o zlato para. Súper nás predčil vo všetkom a je potrebné športovo uznať, že si víťazstvo jednoznačne zaslúžili. Liptovský Mikuláš – Lučenec 7:0.

Súpiska ObFZ Lučenec na turnaji: Roderik Pažický – Ján Šága, Ivan Laššák, Stanislav Jačmeník, Miroslav Holas, Filip Mózer, Jakub Lalík, Michal Kováč, Peter Hedvigy a Erich Kaliňák. Turnaja sa zároveň zúčastnili a výber ObFZ podporovali: Peter Budáč, Robert Forrai, Ján Havran, Marcel Budáč, Miroslav Vrábeľ, Radoslav Čičmanec a Štefan Pastorek.

Predseda KR Miroslav Holas ďakuje všetkým rozhodcom a delegátom ObFZ Lučenec sa vzornú reprezentáciu. Zároveň ďakujeme usporiadateľovi turnaja – ObFZ Rimavská Sobota a KR SsFZ za výborne zorganizovaný turnaj.

Tešíme sa opäť o rok. Usporiadateľom turnaja bude pravdepodobne ObFZ Žilina