menu

Fotogaléria 2023

Fyzické previerky rozhodcov ObFZ

Dňa 22. septembra sa rozhodcovia Oblastného futbalového zväzu Lučenec opäť stretli. Tentokrát si preverili najmä svoju fyzickú zdatnosť. Komisia rozhodcov zorganizovala fyzické previerky spojené so školením a praktickými ukážkami. 

Rozhodcovia sa v piatok poobede zišli na tartanovej dráhe ZŠ L. Novomeského, kde si v skupinách podľa veku odbehli Cooperov test známy ako 12-minútovka. Predseda komisie rozhodcov Miroslav Holas vyjadril spokojnosť s prístupom rozhodcov k fyzickým testom, ktoré dopadli výborne a všetci rozhodcovia svoje limity absolvovali bez problémov. 

Po fyzických previerkach sa rozhodcovia presunuli na futbalový štadión, kde si ukázali v praxi prácu so zástavkou, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou kvalitného rozhodovania každého asistenta rozhodcu. Najmä začínajúcim rozhodcom prax odprezentoval asistent rozhodcu v SFZ súťažiach Ján Šága ml. 

Rozhodcovia sa následne presunuli do útrob štadióna, kde boli v dvoch blokoch pripravené teoretické prednášky. Príprave rozhodcu na zápas sa venoval predseda ObFZ Lučenec Radoslav Čičmanec. Predseda KR Miroslav Holas zas odprezentoval problematické či naopak poučné a správne vyriešené situácie z trávnikov našej oblasti tak, aby sa rozhodcovia mohli poučiť z chýb vlastných či z chýb svojich kolegov. 

KR verí, že pravidelné a kvalitné školenia sa prejavia aj na ihriskách v podobe bezproblémových zápasov, na ktoré sú naši rozhodcovia dobre pripravení. Takisto KR oznamuje, že je naďalej otvorený nábor rozhodcov. Najbližšie sa k nám môžu noví záujemcovia pridať počas zimy, kedy bude organizovaní tradičný zimný seminár R a DZ.